Everest Eeagle EC337 Kasaya RX570 takmak

Ya ben eski modelini bile bilmediğim kasayla GTX 1050 TI kullanıyorum. Elbette hava akışı kötüyse çok sıcak bölgelerde ekran kartı 80'i aşabiliyor. Kendimden biliyorum. Ama öne bir fan alır ve kablo düzeni yaparsa hiç bir sıkıntı olmaz.
Bu arada tek fanlı model alma sakın. Çift fanlı olanı al.
Tek fanlıda ısınma sorunu mu oluyor yoksa benim kasa kötü diye mi çift fanlı dediniz ?

Biraz ikisi de biraz değil aslında.
Kasanızın hava akışı çok iyi olmadığını varsayıyorum bir de üstüne tek fanlı model alırsanız 30-40 derece havalarda ekran kartı 80 dereceyi muhtemelen aşacaktır. Bu sefer fan daha hızlı çalışıp, daha çok gürültü yapacaktır. Bunun önüne geçmek için ilk başta dediğim gibi kasa kablolamasını yapın, bir kasa fanı alın ve ekran kartını çift fanlı model alın.
Diğer ikisini yapmasanız bile RX 570 güçlü bir model ve tek fanlı RX 570 için doğru bir tercih olmaz diye düşünüyorum.

Biraz ikisi de biraz değil aslında.
Kasanızın hava akışı çok iyi olmadığını varsayıyorum bir de üstüne tek fanlı model alırsanız 30-40 derece havalarda ekran kartı 80 dereceyi muhtemelen aşacaktır. Bu sefer fan daha hızlı çalışıp, daha çok gürültü yapacaktır. Bunun önüne geçmek için ilk başta dediğim gibi kasa kablolamasını yapın, bir kasa fanı alın ve ekran kartını çift fanlı model alın.
Diğer ikisini yapmasanız bile RX 570 güçlü bir model ve tek fanlı RX 570 için doğru bir tercih olmaz diye düşünüyorum.
Anladım. Büyük ihtimal kasayı değiştirip tek fanlı model alacağım. Montaj yapmayı bilmiyorum kullandığım kasayı Vatan'a götürsem yeni kasaya aktarım yapabilirler mi acaba bilgin var mı ?

Vatan'dakielr sizden kötü yaparlar. Kasanızı Vatan'a emanet etmem ben olsam. Technopat'ın sistem toplama videolarına bakarak kendiniz yapabilirsiniz.

Ayrıca kasanızdan değil RX 570 güçlü bir kart tek fanlı modeli ısınıp, ses yapabilir demiştim.

Anladım. Büyük ihtimal kasayı değiştirip tek fanlı model alacağım. Montaj yapmayı bilmiyorum kullandığım kasayı Vatan'a götürsem yeni kasaya aktarım yapabilirler mi acaba bilgin var mı ?
Bence yaparlar çünkü Vatan'dan alınan her ürüne 1 kereye mahsus montaj hizmeti veriyorlar diye yazıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı