Everest EWR-301 Wireless Router'ın tekrarlayıcı özelliğini kullanma

burakurt

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aldığım bu Routerı evimdeki modemin kapsama alanını genişletmek için kullanmak istiyorum. Farklı SSID ile internet erişimi sağladım ama ben sanki ortamda tek ağ varmış gibi kullanmak istiyorum. Modemden Mesh olarak ayarlamaya çalıştım fakat aynı kanalda değil veya AP ayarları kapalı şeklinde bir uyarı verdi. İkisini de 10. kanala aldım fakat yine kabul etmedi ve routerdaki AP ayarı açık. Router'ın SSID'sini modemle aynı yaptım olmadı. SSID adını gizleme seçeneğini modeme bağlanınca router'dan kapatamıyorum. IP adresleri ikisinin de farklı. Router'da repeater diye bir ayar yok ama kutusunda universal repeater logosu var. Farklı SSID ile bağlanınca modemin gücü artıyor ve Router'ın fişini çekince düşüyor gibi ama bağlantı hızı yine istediğim gibi değil. Ya repeater dediği şey bu ya da çok basit ama ben yapamıyorum. Bu şekilde istememin sebebi ise elimde 2 adet TP-Link NC230 kamera var ve biri modeme diğeri Router'a daha yakın. Bu arada aynı modeme kameralar bağlanınca 1 saat sonra IP çalışma uyarısını evdeki bütün cihazlarda hata olarak alıyorum ve bütün sistem çöküyor. Sadece Router'la kameralara bağlanınca çekim kuvvetine bağlı olarak takılmalar oluyor. Kameralara aynı anda bakabilmek için tek ağa bağlı olmalılar ki her seferinde modemden Router'a geçiş yaparak zaman kaybetmeyelim. İkisi de yan yana iken Router da iyi çalışıyorlar fakat PC modeme yakın ve bağlı. Kameralarda bile repeater seçeneği tek bir tuş ile aktif edilebiliyor ve sanırım bu da marka kalitesini gösteriyor. Eminim yazdığımdan basittir ama ben yapamıyorum. Bu nedenle uzun uzadıya yazdım yoksa ilk cümleden problemin ne olduğunu anlayabilirsiniz. Şunu denedin mi gibi cevaplarla sizi yormadan ve vakit kaybetmeden problemi çözmek için uzun oldu o yüzden kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı