Everest KM-01K klavye Minecraft'ta çalışmıyor

U. Hikmet

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaş merhaba. Sorunu nasıl anlatayım bilmiyorum ama anlatmaya çalışacağım. Bugün yeni bir klavye aldım ama bu klavyeyi tablet için kullanıyorum. Pojav Launcher diye bir uygulama var bu uygulamada PC yani Java Minecraft'ıni oynayabiliyoruz. Ben uzun süredir dokunmatik olarak oynunuyordum, bugün klavye aldım (marka Everest km-01k). İlk kullandım düzgün çalışıyordu hatta şu anda onla yazıyorum. Pojav Launcher'e girdiğimde oynamaya başladım ilk 1dakika düzgün çalışıyordu. Sonra birden wasd çalışmamaya başladı oyunda, diğer tüm tuşlar çalışıyordu. Kontrolleri değiştirdim yön tuşlarını rdfg yaptım yine olmadı. Dokunmatik modu açtım sadece ileri tuşu çalışmıyor diğer tuşlar normal(klavye bozuk olsa dokunmatik çalışırdı ama yine çalışmadı). Acaba bunun sorunu nedir yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçükken buna benzer bir uygulama kullanıyordum şimdi bunlar resmi, kaliteli ürünler olmadığı için klavye bağlayıp çalıştırmayı ayarlamamışlardır. Sonuçta telefondan bilgisayardaki oyunu oynamanızı sağlıyor örnek olarak Crack gibi.

Küçükken buna benzer bir uygulama kullanıyordum şimdi bunlar resmi, kaliteli ürünler olmadığı için klavye bağlayıp çalıştırmayı ayarlamamışlardır. Sonuçta telefondan bilgisayardaki oyunu oynamanızı sağlıyor örnek olarak Crack gibi.
Hocam ama oyunun kendi verdiği dokunmatik ayarında çalışmıyor. Biraz önce orijinal MC PE sürümünü oynadım ve WASD hariç tüm tuşlar çalıştı. Sizce sorun klavye işlemi ilgili? Olmazsa yarın iade edeceğim klavyeyi.
Birde uygula mouse ile oynamak için özel bir ayar yapmışlar mouse gizlenebiliyor. Klavye içinde yapmışlar eminim.

Hocam ama oyunun kendi verdiği dokunmatik ayarında çalışmıyor. Biraz önce orijinal MC PE sürümünü oynadım ve WASD hariç tüm tuşlar çalıştı. Sizce sorun klavye işlemi ilgili? Olmazsa yarın iade edeceğim klavyeyi.
Eğer diğer tuşlar çalışıyor sadece WASD çalışmıyor ise sorun klavyeden kaynaklanıyor olabilir ama normal bir yazı yazıyorken WASD'yi kullanabiliyorsanız da bir hata olmamış oluyor bence uygulamadan kaynaklı sonuçta WASD'yi kullanabiliyorsunuz.

Eğer diğer tuşlar çalışıyor sadece WASD çalışmıyor ise sorun klavyeden kaynaklanıyor olabilir ama normal bir yazı yazıyorken WASD'yi kullanabiliyorsanız da bir hata olmamış oluyor bence uygulamadan kaynaklı sonuçta WASD'yi kullanabiliyorsunuz.
Aynen öyle hocam şu anda klavyeden yazıyorum hatta. WASD çalışıyor ama kafamı kurcalayan soru dokunmatik neden çalışmıyor klavyeyi çıkarttım taktım yine olmadı. Klavyeyi çıkartıp dokunmatiği yaptığımda ileri tuşu çalışmıyordu.

Aynen öyle hocam şu anda klavyeden yazıyorum hatta. WASD çalışıyor ama kafamı kurcalayan soru dokunmatik neden çalışmıyor klavyeyi çıkarttım taktım yine olmadı. Klavyeyi çıkartıp dokunmatiği yaptığımda ileri tuşu çalışmıyordu.
Ben oyundan kaynaklandığını düşünüyorum klavyede sorun yok gibi gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı