Everest marka PSU alınır mı?

Xinga

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Yazdığım her şeyi okuyarak yorum yaparsanız gerçekten çok müteşekkir kalırım.

2014 yılında satın aldığım Everest Titan X 750W kasamın PSU'su bozuldu. Kim ne derse desin ben kasamı bayağı sevdim bir markanın fanı olmayarak lütfen yorum yaparsanız çok sevinirim. Öğrenciyim ve kendi paramı kendim kazanıyorum aynı şekilde 750W düşünüyorum çünkü sistemim ne kadar güce ihtiyacı var bilmiyorum ama kapasitesi fazla olsun yeterli kasamda da 750W vardı ondan dolayı sanırım 750W almak istiyorum ama en büyük etken gece ve gündüz sürekli çalışması ve sistemi zorlamam... Aşağı kısma daha detaylı açıkladım.

Kasa içindeki bozulan PSU'nun satış linki: https://www.hepsiburada.com/everest-750w-80-bronze-14cm-6sata-power-supply-btx-750-1-p-BD304426.
PSU bayağı sessizdi ben bu foruma katılmadan önce Everest markasını çok severdim yani bana bir sorun çıkarmıyorlardı çalışıyorlardı sessiz ve sorunsuz. Bilemiyorum siz abileirm daha iyi bilirsiniz diye size danışayım istedim.

Sistem bileşenlerim şunlar;

İşlemci: i5 6500,
Ekran kartı: GTX 970,
Bellek: 16 GB 3000MHz.
Anakart: MSI Z 170A Pro DDR4.

Şu an kısa vade olarak Corsair vs 550 kullanmaktayım. Ne derece bir zararı ya da yararı olur bilmiyorum pek konuya hakim değilim ama bilgili olduğunuz kişileri etiketlerseniz yönlendirirseniz çok sevinirim
Bilgisayarım gece gündüz çalışmaktadır. Genellikle CPU %80-90-95 derecelerindedir render işi ile uğraşmaktayım yani anlayacağınız sistemi bayağı zorluyorum fakat OC yapmadım hiçbir bileşenime bunu da belirtmem gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
VS550 gayet kalitelidir. Bu dolar kurunda fiyatlar bu seviyeye gelmişken yeni bir PSU'ya para harcamamanı öneririm. Üstelik 750W sistemine çok fazla. Everest markasını önermediğimi de ekliyeyim. Teknoloji şans işidir çin malı marka basıp satan firmalarda daha da şans işidir. Elinde PSU ile devam et derim.

Merhaba arkadaşlar,

Yazdığım her şeyi okuyarak yorum yaparsanız gerçekten çok müteşekkir kalırım.

2014 yılında satın aldığım Everest Titan X 750W kasamın PSU'su bozuldu. Kim ne derse desin ben kasamı bayağı sevdim bir markanın fanı olmayarak lütfen yorum yaparsanız çok sevinirim. Öğrenciyim ve kendi paramı kendim kazanıyorum aynı şekilde 750W düşünüyorum çünkü sistemim ne kadar güce ihtiyacı var bilmiyorum ama kapasitesi fazla olsun yeterli kasamda da 750W vardı ondan dolayı sanırım 750W almak istiyorum ama en büyük etken gece ve gündüz sürekli çalışması ve sistemi zorlamam... Aşağı kısma daha detaylı açıkladım.

Kasa içindeki bozulan PSU'nun satış linki: https://www.hepsiburada.com/everest-750w-80-bronze-14cm-6sata-power-supply-btx-750-1-p-BD304426.
PSU bayağı sessizdi ben bu foruma katılmadan önce Everest markasını çok severdim yani bana bir sorun çıkarmıyorlardı çalışıyorlardı sessiz ve sorunsuz. Bilemiyorum siz abileirm daha iyi bilirsiniz diye size danışayım istedim.

Sistem bileşenlerim şunlar;

İşlemci: i5 6500,
Ekran kartı: GTX 970,
Bellek: 16 GB 3000MHz.
Anakart: MSI Z 170A Pro DDR4.

Şu an kısa vade olarak Corsair vs 550 kullanmaktayım. Ne derece bir zararı ya da yararı olur bilmiyorum pek konuya hakim değilim ama bilgili olduğunuz kişileri etiketlerseniz yönlendirirseniz çok sevinirim
Bilgisayarım gece gündüz çalışmaktadır. Genellikle CPU %80-90-95 derecelerindedir render işi ile uğraşmaktayım yani anlayacağınız sistemi bayağı zorluyorum fakat OC yapmadım hiçbir bileşenime bunu da belirtmem gerekir.
1- Kullandığın sistem için 500W ve üstü kaliteli herhangi bir PSU yeterli gelir.

2- Sizin PSU 6 yıl dayanmış ama herkes sizin kadar şanslı olmuyor. Bir de PSU yanarken anakart gibi diğer bileşenleri de yakabilir. Evet Everest, Frisby gibi markalara sahip PSU modelleri her zaman sistemi yakar diyemeyiz ama yine de bu ihtimal var ve başınıza gelmesini istemem. O yüzden gerekli korumalara sahip kaliteli bir PSU tercih edin. O paraya 750W Everest yerine 600W bir model alın ama gerçekten kaliteli ve sistemi emanet edebileceğiniz bir model olsun.

3- VS 550 model sana aitse onu değiştirmene gerek yok. O PSU sana uzun vadede yeterli gelecektir.

Önceki kullandığım PSU'lar Xigmatek ve Zalman idi. Şu an yeni aldığım Cooler Master PSU kullanıyorum.
Hepsine de rahatlıkla sistemimi emanet ettim ve arıza vermedi. Özellikle 700W Zalman çok iyi iş çıkardı. Elektrik kesintisi, düşük ve yüksek voltaj ne ararsan var bulunduğum yerde. Eski sistemimle beraber sattım.
VS 550 iyi bir PSU ve sisteminize de yeterlidir. Ancak Everest gibi markalardan uzak durun. Ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın bilgisayardan dumanlar yükseliyor.

Everest; BTX, ETX, FTX serisi güç kaynaklarının üretimini SAMA yapıyor ve kaliteli ürettikleri modellerden. Her Everest kötü değil yani ama eski model olduğu için güncelliğe yöneliniz.

VS550 gayet kalitelidir. Bu dolar kurunda fiyatlar bu seviyeye gelmişken yeni bir PSU'ya para harcamamanı öneririm. Üstelik 750W sistemine çok fazla. Everest markasını önermediğimi de ekliyeyim. Teknoloji şans işidir Çin malı marka basıp satan firmalarda daha da şans işidir. Elinde PSU ile devam et derim.

1- Kullandığın sistem için 500W ve üstü kaliteli herhangi bir PSU yeterli gelir.

2- Sizin PSU 6 yıl dayanmış ama herkes sizin kadar şanslı olmuyor. Bir de PSU yanarken anakart gibi diğer bileşenleri de yakabilir. Evet Everest, Frisby gibi markalara sahip PSU modelleri her zaman sistemi yakar diyemeyiz ama yine de bu ihtimal var ve başınıza gelmesini istemem. O yüzden gerekli korumalara sahip kaliteli bir PSU tercih edin. O paraya 750W Everest yerine 600W bir model alın ama gerçekten kaliteli ve sistemi emanet edebileceğiniz bir model olsun.

3- vs 550 model sana aitse onu değiştirmene gerek yok. O PSU sana uzun vadede yeterli gelecektir.

Önceki kullandığım PSU'lar Xigmatek ve Zalman idi. Şu an yeni aldığım Cooler Master PSU kullanıyorum.
Hepsine de rahatlıkla sistemimi emanet ettim ve arıza vermedi. Özellikle 700W Zalman çok iyi iş çıkardı. Elektrik kesintisi, düşük ve yüksek voltaj ne ararsan var bulunduğum yerde. Eski sistemimle beraber sattım.
vs 550 iyi bir PSU ve sisteminize de yeterlidir. Ancak Everest gibi markalardan uzak durun. Ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın bilgisayardan dumanlar yükseliyor.

Everest; btx, etx, FTX serisi güç kaynaklarının üretimini sama yapıyor ve kaliteli ürettikleri modellerden. Her Everest kötü değil yani ama eski model olduğu için güncelliğe yöneliniz.

Çok teşekkür ederim öncelikle vakit ayırıp yorumlarınızı esirgemediğiniz için.
Abilerim sizce hangi PSU almalıyım? Aradaki fiyat farkını anlamadım. 550W daha pahalı. Sizin tercihiniz hangisi olur?

Buna ek olarak psuların yanlarındaki bant da değişik birisi siyah beyaz iken birisinde Gold bir detay var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-04-26-08-05-19-227_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2020-04-26-08-05-19-227_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    186,1 KB · Görüntüleme: 163
Çok teşekkür ederim öncelikle vakit ayırıp yorumlarınızı esirgemediğiniz için.
Abilerim sizce hangi PSU almalıyım? Aradaki fiyat farkını anlamadım. 550W daha pahalı. Sizin tercihiniz hangisi olur?
550W olan model stokta kalma ürün ve eski, kötü seri olan 2017 modele ait sakın almayın. Yanında gördüğün ise 2018, sorunlardan arındırılmış güç kaynağıdır. Yeni ve sorunsuzdur. High Power Element BR 750W 80+ Bronze Siyah ATX Güç Kaynağı(HP1-M750BR-H12S) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik Bu üründe çok iyidir, istersen alabilirsin. Bronz sertifikası ile de önde, geleceğe de yönelik, fiyatı da biraz daha uygun.

550W olan model stokta kalma ürün ve eski, kötü seri olan 2017 modele ait sakın almayın. Yanında gördüğün ise 2018, sorunlardan arındırılmış güç kaynağıdır. Yeni ve sorunsuzdur. High Power Element BR 750W 80+ Bronze Siyah ATX Güç Kaynağı(HP1-M750BR-H12S) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik Bu üründe çok iyidir, istersen alabilirsin. Bronz sertifikası ile de önde, geleceğe de yönelik, fiyatı da biraz daha uygun.

Bu attığım ikisi arasında düşünüyorum inanın High Power markasını hiç görmedim bilmiyorum güvenemiyorum da Corsair ya da cooler master alacağım sanırım ama ilk önce Corsair tarafında bunu açıklığa kavuşturmam gerekiyordu. Çok teşekkür ederim 600w'lık alınabilir onu not aldım :)

@Xinga High Power aslında güçlü bir marka. Çoğu bildiğimiz güç kaynağını da üreten Sirtec firmasının ürünü. Çok daha iyi bir model, güvenin bana 😉 Sistemi güncelleyeceğiniz zaman da işinize çok yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı