Everest PSU ekran kartına zarar verir mi?

Patates23

Hectopat
İyi günler arkadaşlar, ben yaklaşık 4 yıl önce bir bilgisayar toplamıştım. AMD A10-7870K işlemci alıp daha sonra ekran kartı takmayı planlıyordum, şimdiye kadar ekran kartı takmadım ama şimdi birkaç gün sonra ekran kartı alacağım. Sorunum ve sorum şu, forumlarda dolaşırken kötü güç kaynaklarının bilgisayarın kalan tüm parçalarına da zarar verebileceği gibi yazılar okudum. Şu an Everest range-7 PEAK-650W kasa kullanıyorum, bilgisayarı alırken güç kaynağı hakkında pek bilgim olmadığı için düşünmeden almıştım. Gördüğüm kadarıyla herkes Everest güç kaynaklarından kaçıyor, şimdi ben bu güç kaynağına RX570 taksam sorun çıkar mı? Şimdiye kadar güç kaynağı herhangi bir sorun çıkarmadı ama dediğim gibi şimdiye kadar ekran kartı takılı değildi APU ile oynuyordum oyunlarımı, yoksa şimdiye kadar sorun çıkmadıysa ekran kartı takınca da sorun çıkmaz mı diyorsunuz?

Bütçem yok o yüzden PSU'da kesin değişmeli diyorsanız ekran kartı almaktan vazgeçeceğim, benim için önemli bir sorun lütfen ezbere yorum yapmayın.
Şimdiden teşekkür ederim.

Bu biraz ezbere yorum olacak ancak Everest-Power Boost gibi markalar C4 gibi bir şey. İstersen indirimleri kolla. Ya da 2.el de alabilirsin.

4 yılı aşkın süredir aynı kasayı kullanıyorum GTX 1060 ve i5 6500 ile. Şimdilik patlama, havaya uçma, kasanın süpernovaya dönüşmesi gibi şeyler yaşamadım. Yaşamayacağım anlamına gelmez ama iyi gidiyor.

Ama hazırlıklı ol sen, birazdan "eve bomba imha ekibi çağır" diyen takım gelir.

Edit: Tam ben yazarken biri demiş bile.

Açıkcası mevcut PSU üzerinden ancak ezbere yorum yapabiliriz. Yani evet 650W RX 570'i çalıştırır sorunda olmaz fakat Everest ne kadar uzun süre sorun çıkartmadan dayanır orası belli olmuyor işte.

4 yılı aşkın süredir aynı kasayı kullanıyorum GTX 1060 ve i5 6500 ile. Şimdilik patlama, havaya uçma, kasanın süpernovaya dönüşmesi gibi şeyler yaşamadım. Yaşamayacağım anlamına gelmez ama iyi gidiyor.

Ama hazırlıklı ol sen, birazdan "eve bomba imha ekibi çağır" diyen takım gelir.

Edit: Tam ben yazarken biri demiş bile.
Umarım evinde bigbang yaşanmaz.

Everest için de geçerli.

Dosya Ekleri

• Screenshot_39.jpg
    Screenshot_39.jpg
    37,9 KB · Görüntüleme: 48

Yeni konular

Geri
Yukarı