Everest PSU Temassızlık Sorunu

alierdogann

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar 1 ay önce bilgisayar topladım ve tecrübesizliğime denk geldi, Everest PSU aldım. Aldığımdan beri kablosunu en ufak oynatışımda güç kesiliyor, takarken kıvılcım sesleri geliyor. Hatta zaman zaman yanık kokusu bile geliyor. Yine ayağımı değdirince güç gitti kabloyu takıyorum ama sanırım temassızlıktan dolayı çalışmıyor. Bir çözüm üretebilir miyim? Ona göre yarın Vatan'daki elemana alev püskürteceğim.

Hocam bir an önce kurtulmaya bakın o PSU'dan. C4 gibi vallahi sisteminize yazık edersiniz. Adamların bir sakız üretmediği kaldı her türlü ürünleri var maşallah.

Psu da tüp mü var ?
tüpten kastım işaretlediğim bobinler yani
maxresdefault.jpg

O işaretlediğin bobinde değil. Kapasitör aşırı voltaj vermeyene kadar şişmez.Psu lar düşük yüksek akım korumalıdırlar.Sadece ya kabloyu değiştirecek yada Psu nun soketini değiştirecek.
Gerçekten çok kararsız kaldım şu an başka kabloyla sıkıntısız çalışıyor, önceki gibi kıvılcım sesi falanda gelmedi yanık kokusu da yok. Sizce kullanmalı mıyım? En yakın zamanda kesinlikle garantiye vereceğim ama şu an müsait değilim.

Gerçekten çok kararsız kaldım şu an başka kabloyla sıkıntısız çalışıyor, önceki gibi kıvılcım sesi falanda gelmedi yanık kokusu da yok. Sizce kullanmalı mıyım? En yakın zamanda kesinlikle garantiye vereceğim ama şu an müsait değilim.
Sorununuz kabloda.Kullanabilirsiniz cızırtı vs sesi gelmiyorsa.Psu ların genelde sigortası atıyor çok sorun çıkartmıyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı