PSU temassızlık yapıyor

samet_190

Centipat
Güç kablosunu takıyorum ama çalışmıyor. Biraz bekledikten sonra sök çıkar yapıyorum çalışıyor ama kabloyu hareket ettirdiğim zaman gidiyor. PSU'yu 2 yıldır temizlemedim. Ama tem izlemediğimden olduğunu düşünmüyorum çünkü eski bilgisayarımda 4 5 yıl temizlemeye rağmen çalışıyordu. PSU daha bugün sıkıntı çıkarmaya başladı. Eskiden 6 7 ayda bir oluyordu tak çıkar yapınca düzenliyordu. Ve 3 farklı güç kablosunu denedim hepsinde de aynısı oluyor.

Güç kablosunu takıyorum ama çalışmıyor. Biraz bekledikten sonra sök çıkar yapıyorum çalışıyor ama kabloyu hareket ettirdiğim zaman gidiyor. PSU'yu 2 yıldır temizlemedim. Ama tem izlemediğimden olduğunu düşünmüyorum çünkü eski bilgisayarımda 4 5 yıl temizlemeye rağmen çalışıyordu. PSU daha bugün sıkıntı çıkarmaya başladı. Eskiden 6 7 ayda bir oluyordu tak çıkar yapınca düzenliyordu. Ve 3 farklı güç kablosunu denedim hepsinde de aynısı oluyor.

Güç kaynağının pinlerini kontrol et fiziksel olarak. Pinlerle alakalı olabilir.

Pillerinde ne gibi bir sıkıntı olabilir ve sıkıntı olduğunu nasıl anlarım?

Pil değil pin. Güç kaynağının kabloyu soktuğun yuvasındaki 3 tane metal çubuktan bahsediyorum. Yamulmuş olabilir. Kırılmış olabilir. Suyla temas ettiyse korozyona uğramış olabilir. Bilmiyorum. Normal olmayan bir şey ara. Kablo ve PSU'nun tek ortak noktası o güç kaynağının içerisindeki 3 tane pin. O 3 pin, kablonun deliklerinin içerisindeki metal parçaya temas ediyor. Etmiyorsa veya bu temas bir şekilde kesiliyorsa güç aktarımı durur.

Geri
Yukarı