Everest Rampage X-Core hava akışı

Reksiv

Decapat
Bu kasada yan kapakta ve üst tarafta fan yok arkaya da 8cm fan takılabiliyor, ben kendim yan kapağı delerek 12cm bir fan taktım ama üste de takmak istiyorum ancak sıkıntı şu ki işlemcinin tam üstüne bir delik açsam fan anakarta veya oraya buraya değecek. Fanı içeriden değil de dışarıdan yani kasanın üstüne direk oturtsam yine de iş görür mü? Sıcaklık değerlerim düşer mi yoksa çok az mı etkisi olur? Çok az etkisi olur boşa yapma diyorsanız Ryzen 2600 stok soğutucusu yerine iyi bir soğutucu önerebilir misiniz? Şuan 6 tane Metin2 açık sıcaklık 61 derece bazen 64e kadar çıkıyor genel olarak 60-61 derece. Okuyanlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kalınlığı standart 12 cm fanlar gibi 2,5 mm değil de 1,5 mm olan fanları ölçü alıp deneyebilirsin. Ancak onlar da uymazsa fanı kasa dışına takmanı öneririm. Zaten sıcak hava yükseleceği için fan içte de dışta da olsa işe yarayacaktır.
Kalınlığı standart 12 cm fanlar gibi 2,5 mm değil de 1,5 mm olan fanları ölçü alıp deneyebilirsin. Ancak onlar da uymazsa fanı kasa dışına takmanı öneririm. Zaten sıcak hava yükseleceği için fan içte de dışta da olsa işe yarayacaktır.

Çözüm
Bu kasada yan kapakta ve üst tarafta fan yok arkaya da 8cm fan takılabiliyor, ben kendim yan kapağı delerek 12cm bir fan taktım ama üste de takmak istiyorum ancak sıkıntı şu ki işlemcinin tam üstüne bir delik açsam fan anakarta veya oraya buraya değecek. Fanı içeriden değil de dışarıdan yani kasanın üstüne direk oturtsam yine de iş görür mü? Sıcaklık değerlerim düşer mi yoksa çok az mı etkisi olur? Çok az etkisi olur boşa yapma diyorsanız Ryzen 2600 stok soğutucusu yerine iyi bir soğutucu önerebilir misiniz? Şu an 6 tane Metin2 açık sıcaklık 61 derece bazen 64e kadar çıkıyor genel olarak 60-61 derece. Okuyanlara teşekkür ederim.

Bende aynı kasa var plastik cam gibi olanı mı deldin kanka ve üste fan takabildin mi bunların fotosunu bana atabilir misin?

Kanka 1,5 mm derken hangi fanı alabilirim aynı kasa bende de var benimki de çok ısınıyor 8 cm fan olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı