Everest sertifikasız 500W PSU RX 580 8 GB'yi kaldırır mı?

Sertifikasız PSU'lara en başından güvenilmemelidir ve RX 580 barındıran sistemi en az %80 sertifikalı 500W bir PSU besleyebilir.

80 Plus sertifikası önemli değil, önemli olan PSU'nun kalitesi. Bahsettiginiz ürünün kağıt üzerinde RX 580'i beslemesi mümkün ama güvenilir mi? Önemli nokta da burası. Eğer zorunluluktan dolayı düşük kaliteli bir ürün tercih edilecekse, kapasitenin yüksek tutulması nispeten daha sağlıklı olur.

80 Plus sertifikası önemli değil, önemli olan PSU'nun kalitesi. Bahsettiginiz ürünün kağıt üzerinde RX 580'i beslemesi mümkün ama güvenilir mi? Önemli nokta da burası.
Ben önemli olduğunu düşünüyorum efendim, geçmiş tecrübelerimden dolayı da olabilir. Başım çok ağrımıştı :).

Üzerindeki 12V çıkışından 500W veremez %99 olarak. Kayıplarla 300W verse (Kalite, sertfika, geçen zaman vs.). Ki RX 580 190W civarı bir güç çekiyor. Diğer bileşenlerde işin içine girince, çok riskli bir durum oluşturur.

@Mrtbb sizin tecrübelerinizden dolayı çıkarımınız sayesinde, sadece "verimliliği" kıyaslayan bir sertifikaya önem atfetmeniz de bir şey ifade etmiyor.

@Mrtbb niyetinizi sorgulamıyorum, zaten haddim değil. O zaman doğru yönlendirmek daha iyi olur. Piyasada pek çok, kalitesiz ama 80 Plus Gold ürün dâhi mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı