Everest X-mesh için fan önerisi

enisemre

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar. Everest X-MESH kasa kullanıyorum. Sistem imzamdaki sistem. Sistemi yeni kurmama rağmen işlemci ve ekran kartım yükte çok ısınıyor. İkisinde de termal macun olarak forumun önerisi üzerine Cooler Master Mastergel kullandım. Ekran kartı yükte 75 76 derecelere kadar çıkıyor. Yükteyken kasanın yan kapağını söktüğümde 65 derecelere kadar indi sıcaklık. Havalandırmanın yetersiz olduğu kanaatindeyim o yüzden kasanın fanlarını güncellemeyi düşünüyorum. Forumda ID COOLING diye bir marka gördüm. 2 tane alıp birini ön tarafa birini de egzoz fanı olarak arkaya koymayı düşünüyorum. Çok bütçe yok. 2 fan için maksimum 150TL ayırabilirim, ne önerirsiniz?
İşlemci: i5-10400F EKRAN KARTI: Sapphire PULSE RX550 4GB Anakart: MSI B460M-A PRO RAM: KINGSTON HYPERX FURY CL16 3200MHZ 8GB PSU: Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ SSD: TURBOX 120GB M2 HDD: 1TB+500GB SEAGATE KASA: EVEREST X-MESH

Kasanın egzoz fanı 9cm imiş ondan küçük almam gerekiyor. Akasa da iyi marka diye biliyorum egzoza Akasa alsam çok fark olur mu sizce? Şu ikisi arasında kaldım

Geri
Yukarı