EVGA 2070 Super XC Gaming sıcaklık sorunu

kado1082

Picopat
Bende bu kart var fakat fazla ısınıyor. 75 dereceye kadar ve değişik bir ses çıkartıyor PSU yüzünden olma ihtimali varmış ama ondan değil neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bu kart var fakat fazla ısınıyor. 75 dereceye kadar ve değişik bir ses çıkartıyor PSU yüzünden olma ihtimali varmış ama ondan değil neden olabilir?
70-75 derece normal sıcaklıklar. 75-80 kabul edilebilir. Fakat 80 yukarısı ekran kartının ömründen yer. Çıkan ses ise büyük ihtimal coil whine sesi. Bir zararı yoktur. Rahatsız ediyor ise değişim yapılıyor diye biliyorum.

1 Coolwhine sorunu var.
2 75 derece normal RTX 2070 sınır 89 gayet normal fanları 80'e çekersen 60 50 görürsüj.

70-75 derece normal sıcaklıklar. 75-80 kabul edilebilir. Fakat 80 yukarısı ekran kartının ömründen yer. Çıkan ses ise büyük ihtimal Coil Whine sesi. Bir zararı yoktur. Rahatsız ediyor ise değişim yapılıyor diye biliyorum.

Kanka nereden fan hızını vs. değiştirebilirim.

Nka nereden fan hızını vs. değiştirebilirim.

MSI Afterburner yükleyerek fan hızını ayarlayabilirsin.
[/Q
MSI Afterburner yükleyerek fan hızını ayarlayabilirsin.

Fotoğraf koyacaktım ama 4MB'den büyüktü uygulamayı açtım fakat nasıl o ayarı yapabileceğimi bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Geri
Yukarı