EVGA 600B INPUT

Sercan Çil

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar hesaplı geliyor diye Amazon'dan EVGA 600B 600w güç kaynağı satın aldım. Tanıdıklarım içini açıp swtich ayarı yapılmazsa yakar dediler. Input değeri 100-240V. Halbuki alırken sorun olmayacağı söylenmişti. Lütfen anlayanlar yardım edebilir mi?
@Recep Baltaş Recep abi kesin cevap bekliyorum. Yakmak istemiyorum yardımcı olabilir misin?
psu.jpg

Bu input değerinde yurtdışından PSU getirenler varsa lütfen aydınlatsın arkadaşlar.

Yok, yeni alınan bir PSU'nun neden içi açılsın ki eğer açılması gerekseydi bunu sizden önce EVGA yapardı, gayet kaliteli bir PSU rahatlıkla takıp kullanabilirsiniz.

Sorunum kalite meselesi değil. Kalitesine güvenerek aldım zaten. Yurtdışından getirttiğim için voltaj sorunu olabileceğini ve yanabileceğini söylediler. Söyleyen 2 kişi de bilgisayar teknisyeniydi. Input değerini söyledim ama yine de içini açıp switch ayarına bakılması gerektiğini söylediler.

Bu input değerinde yurtdışından PSU getirenler varsa lütfen aydınlatsın arkadaşlar.

Sorunum kalite meselesi değil. Kalitesine güvenerek aldım zaten. Yurtdışından getirttiğim için voltaj sorunu olabileceğini ve yanabileceğini söylediler. Söyleyen 2 kişi de bilgisayar teknisyeniydi. Input değerini söyledim ama yine de içini açıp switch ayarına bakılması gerektiğini söylediler.
Dostum yurtdışındaki PSU'lar ile ülkemizde olan PSU'ların tek farkı prize taktığın kablonun değişik olması kabloyu değiştirip sorunsuzca kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı