EVGA FTW3 RTX 3070 Ti Fanları Nasıl Ayarlanır?

Flapers

Kilopat
EVGA FTW3 RTX 3070 Ti ekran kartımı termal macun bakımı yaptım. Otomatik BIOS'a girdi bana 3 seçenek sundu sıvı soğutma mı kullanıyorsun diye CPU için evet dedim. Tekrar BIOS RAM ayarlarını yaptım ve çıktım. Şu an kart boştayken %30 fan çalışıyor otomatikte, kullanıcı profilide oluşturdum tekrar 50 derece olduktan sonra çalışmaya başlasın diye ama fan bir türlü durmuyor. Ne otomatikte durdu ne benim ayarlarımla durdu.

Biraz önce tuştan OC moduna aldığımı farkettim tekrar normal moda aldım fakat hala aynı şekilde %30 da sabit çalışıyor.

Silent BIOS'ta fan çalıştırmaması lazım. Aynısını bende kullandım, silent'ta fan açmıyordu. Evga'nın yazılımına bak istersen.

Silent BIOS'ta fan çalıştırmaması lazım. Aynısını bende kullandım, silent'ta fan açmıyordu. Evga'nın yazılımına bak istersen.
Sök tak yapana kadar çalıştırmıyordu. OC profilini açtım ekran kartının üstündeki tuştan sonrasında çalışmaya başladı. Tekrar normal moda getirdim fakat aynı hala.

Bilemedim valla bro, ben hiç sökmemiştim kartı acaba bir şeyi mi tetikledin emin değilim.

Bilemedim valla bro, ben hiç sökmemiştim kartı acaba bir şeyi mi tetikledin emin değilim.
Evga üzerinden curve ayarladım zor bela kabul etti. İki defa yeniden başlattıktan sonra Afterburner'da 0 RPM curveyi kabul etti şuanlık sorun kalmadı teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı