Çözüldü EVGA GTX 760 SC bakımı yapılmasına rağmen yükte 85-86 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OnurhanDOG4N

Hectopat
RAM
10
Anakart
Q65H2-AM
İşlemci
İ5-2500 3.7 Ghz
Ekran kartının macununu yeniledim ve içinde tek bir toz parçası olmayacak şekilde temizleyip taktım ama ne yaptıysam sıcaklığı düşmüyor. Boşta 38-44 derecelerde gezinen kart yük altında 85-86'ları görüyor ne yaptıysam 70 derecelere çekemedim önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Keşke 30-40TL olsa, mahalle bilgisayarcısından tüpü 10TL'ye almıştım 4 tüp. Tavsiye ettiğiniz F/P bir macun var mı acaba, bir de kasamda egzoz fan yok onunda etkisi olur mu bu sıcaklıkta? Fan olmadığı için kasa kapağı açık kullanıyorum.
Kapak açık kullanıyorsanız egzoz fanının olmamasının çok fazla bir etkisi olacağını sanmam. Problemin sebebi belli, kullandığınız macunun kalitesiz olması. Macun önerisi için konu açıp etiketleyebilirsiniz.
Ekran kartının macununu yeniledim ve içinde tek bir toz parçası olmayacak şekilde temizleyip taktım ama ne yaptıysam sıcaklığı düşmüyor. Boşta 38-44 derecelerde gezinen kart yük altında 85-86'ları görüyor ne yaptıysam 70 derecelere çekemedim önerileriniz nedir?

Kaliteli macun sürün, arkadaşın aynı model karta MasterGel V3 macun sürdüm 74 derece geçmiyor. Undervolt da yaptı 65 derece maksimum.

30-40 TL'lik kalitesiz, markası belirsiz bir şey kullandıysanız sıcaklıklara etki etmemesi olağan.

Keşke 30-40TL olsa, mahalle bilgisayarcısından tüpü 10TL'ye almıştım 4 tüp. Tavsiye ettiğiniz F/P bir macun var mı acaba, bir de kasamda egzoz fan yok onunda etkisi olur mu bu sıcaklıkta? Fan olmadığı için kasa kapağı açık kullanıyorum.

FurMark'ta aynı FPS alıyor, oyunlarda da aynı performans olduğunu söyledi.

Nasıl undervollt yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı