EVGA GTX 950 Oyunlarda 70-72 Derece

sergenatalmis

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
Merhaba arkadaşlar :) Öncelikle ekran kartını alalı 3 gün oldu. Aslında PC topladım, kasaya EVGA kattım. EVGA kaliteli bir kart bana göre, fiyatı da uygundu diye kattım. Her neyse kart oyunlarda 72 derecede falan geziniyor 75 görmedim ama. Öncelikle Adana'da yaşadığımı belirtmek isterim. Adana Türkiyenin en sıcak şehri. Bunun etkisi olur mu? Ayrıca kasada sadece 1 tane 8 mm fan var. Xigmarek Ares 1701 600W +80 kasasını kullanıyorum. Kasada boş 12 cm ve 9 cm fan yeri var. Oraları doldursam yaz ayları için sıcaklığı biraz daha azaltabilir miyim sizce? :) Bu arada boşta 40-50 derece arası kart. Bugün 5-6 saat aralıksız oyun oynadım, GTA 5, The Witcher, MK X oynadım, sıcaklık en fazla 72 oldu. Normal mi bu arkadaşlar? Yani ek fan taksam biraz daha azalır mı? :) Bir de kışın da mı böyle ısınır yoksa yaz farklı mı oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bu ısılar normal. Dert etmenize gerek yok şimdilik. Kasaya egzoz fan takarsanız elbet etkisi olacaktır. Kışın daha serin olur. Yazın oda sıcaklığı 25-30 derece, kışın 10-15 derece. Ona göre ısı düşüşü olacak tabii ki.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı