EVGA GTX 970 Performans Sorunu

sinna

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba

Bu hafta sonu yeni bir oyun bilgisayarı topladım. Ürünlerimin hepsini vatan bilgisayardan aldım, gerek technopat Recep ve Ali Bey'in önerdiği sistem tavsiyeleri, gerekse kendi araştırmalarım sonucunda kendime bir liste oluşturdum ve satın almaya gittim. Listede ekran kartında 'msi gtx 970' yazmıştım, ama görevli bana ısrarla o ürünü vermek istemediğini onun yerine 'evga gtx 970 ssc' verceğini, bu ürünün çok daha iyi olduğunu,garantide bir sorun yaşamayacağımı, msi markasını en son tercih edeceğini söyledi. Ben buraya daha sakin cümleler yazıyorum ama o an o kadar ısrarcı davrandı ki evga'yı satın almam için, anlatamam. Ben msi istediğimi söyledikçe o diğer arkadaşlarını çağırdı 3 kişi beni ikna etmeye çalıştılar. Ben de bu insanlar işin içinde, vardır bir bildikleri vardır diyerek en sonunda pes ettim tamam dedim satın aldım. Ama 3 gündür ekran kartını bir türlü içime sindiremedim. Gta 5 yükledim. Technopat ekibinin yaptığı benchmark testlerini yaptığımda ekran kartının daha fazla kullanıldığını, daha az fps değeri verdiğini ve en şaşırdığım tüm ayarlarımı technopat'ın yaptığı gibi yapmama rağmen 4 Gb yetmedi ve bazı ayarları düşürmek zorunda kaldım. Bunun dışında youtube'dan yüksek grafik ayarları isteyen oyunlarla karşılaştırma yaptığımda yine evra'nın msi'a göre daha az fps değeri gösterdiğini gördüm.

Sizin fikirleriniz nedir? Sizce adamlar o ürün ellerinde kalmasın diye bana mı satmaya çalıştılar yoksa söylediklerinde haklılar mıydı? 14 gün içinde değiştirme hakkım var, siz msi ile değiştirmemi önerir misiniz?

Sistemim;
Msi z170A Gaming M7 anakart
Intel Core i7-6700K işlemci
Evga Gtx 970 ssc Ekran kartı
16 gb Consair Vengeance 2400 mhz
Cooler Master Seidon 120v sıvı soğutucu
Ocz trion 150 (550/530) 240 gb Ssd
WD 2tb caviar blue hdd
Benq 24' xl2430t 1ms/144hz

Tek başına ısrar etmesi normaldir ama o ürünü satmak için arkadaşlarınıda çağırıyorsa stok bitirmeye çalışıyorlar.

GT-I8200Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Listede ekran kartında 'msi gtx 970' yazmıştım, ama görevli bana ısrarla o ürünü vermek istemediğini onun yerine 'evga gtx 970 ssc' verceğini, bu ürünün çok daha iyi olduğunu,garantide bir sorun yaşamayacağımı, msi markasını en son tercih edeceğini söyledi.
Vatan çalışanları aynısını bana da yapmışlardı 2-3 hafta önce. MSI GTX 970 alacağım diyorum adam ısrarla Asus al diye diretiyor :lanet:. Neymiş '''DX 12'' soğutma sistemi varmış sözde bizi yiyecek.:ROFL: Vatanın MSI ile bir sıkıntısı var herhalde. MSI alıp çıkmıştım.

Ürünü aldığın şubeye gidip olanları anlat, değiştirmek istediğini söyle. MSI GTX 970 modeli ile değiştirirler belki. (Hiç sanmıyorum ama denemekten zarar gelmez.)

Hayırlısı artık ne diyelim. Ürünü o kadar övüp, o kadar ısrar ettiler ki almam için anlatamam. Benim de iyi niyetime,saflığıma geldi en sonunda lanet olsun dedim aldım. Şimdi ben bankacıyım, para işlerinde ancak bir bankacı benimle yarış yapabilir, onun dışında kimse işimde benden iyi olamaz. Bu adamlar için de böyle düşündüm, bütün gün o ürünlerin içinde vardır bir bildikleri dedim, gerçekten bildikleri varmış...
Kışın yine vatan bilgisayardan yaklaşık 400 tl değerinde modem almıştım, ama bir kaç özelliği beni memnun etmedi,15 gün içinde geri götürdüm hatta değişim de istemedim para iadesi istedim,kartla almıştım 10 gün içinde hesabıma parayı gönderdiler. Eğer yine böyle bir şey olursa değiştiririm ürünü, olmazsa artık yukarda arkadaşın söylediği gibi soğuk su candır,ne diyelim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı