EVGA GTX780 sc fan Full hızda çalışıyor

Cristo20

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar, başlıkta yazdığım kartı aldım bugün kasaya taktım. Fanlar 5-6 dakika Full hızda çalışıyor, uçak pervanesi gibi ses çıkıyor sonra 5-6 saniyeliğine kısılıp geri başlıyor. Kartın sorunlu olduğunu düşünmüyorum, driver kurdum MSI Afterburner'dan baktığımda derece 24-27 arası gidip geliyor. Yardım edebilecek var mı?

24-27 fazlasıyla düşük, otomatik fan profilini devre dışı bırakıp fanı manuel ayarlamak istediğinizde komutlara uyuyor mu kart?

24-27 fazlasıyla düşük, otomatik fan profilini devre dışı bırakıp fanı manuel ayarlamak istediğinizde komutlara uyuyor mu kart?

MSI Afterburner'da fan hızı yerinde 40 yazıyor silip 30 deniyorum altında bulunan tike basıyorum yine 40 yapıyor.
Şöyle görselde bırakayım. Çok anlamıyorum 40 yazan yeri 30 yapıyorum geri kendi 40 a çekiyor ki 40 ta da bu kadar olmaması gerek diye düşünüyorum.
Bundan mıydı bilmiyorum ama bir hata yapmışım kart ağırlık yaptığı için bir fan şu kabloya takılmış sanırım bütün fan gücü tek fana gidince ses yapmış. Bardak koydum kart yükselsin diye şimdilik bir ses yok boş post açtığım için özür dilerim.

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-30_150215.png
    resim_2021-03-30_150215.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 27
  • WhatsApp Image 2021-03-30 at 15.31.47 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-30 at 15.31.47 (1).jpeg
    153,2 KB · Görüntüleme: 16
  • WhatsApp Image 2021-03-30 at 15.31.47.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-30 at 15.31.47.jpeg
    119,6 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
MSI Afterburner'da fan hızı yerinde 40 yazıyor silip 30 deniyorum altında bulunan tike basıyorum yine 40 yapıyor.
Şöyle görselde bırakayım. Çok anlamıyorum 40 yazan yeri 30 yapıyorum geri kendi 40 a çekiyor ki 40 ta da bu kadar olmaması gerek diye düşünüyorum.
Bundan mıydı bilmiyorum ama bir hata yapmışım kart ağırlık yaptığı için bir fan şu kabloya takılmış sanırım bütün fan gücü tek fana gidince ses yapmış. Bardak koydum kart yükselsin diye şimdilik bir ses yok boş post açtığım için özür dilerim.
Sorun yok en azından donanımsal olmadığını öğrendik. Bardak yerine uygun fiyata plastik kelepçe alıp kasaya asabilirsiniz bu arada daha şık durur ve daha güvenli olur.

Kartın voltaj devre regülatöründe hasar var. Kart eğri olduğundan dolayı değil yani sorun. Tekrarlayacaktır. Kartı elinizden çıkarmanızı öneririm.

Onu nasıl anladınız hocam? dh forumda 41 referanslı bir abiden aldım kartı 3d mark testinide eklemişti
Sorun yok en azından donanımsal olmadığını öğrendik. Bardak yerine uygun fiyata plastik kelepçe alıp kasaya asabilirsiniz bu arada daha şık durur ve daha güvenli olur.

Teşekkür ederim hocam 3D baskı yapan yerlerden destek aparatı almayı düşünüyorum şu anlık.
Kartın voltaj devre regülatöründe hasar var. Kart eğri olduğundan dolayı değil yani sorun. Tekrarlayacaktır. Kartı elinizden çıkarmanızı öneririm.

Hocam fan takıldığı için sesli çalışıyor demiştimde siz bu tahmini nereden yaptınız doğru olabilir 25-27 derece gösteriyor boşta ama bir oyuna girdiğimde 80 dereceye çıkıyor hemen ve kart 80'den daha fazla sıcakmış gibi geliyor bildiğiniz fanların hava üflediği yere elimi getirince elim ısınmaya başlıyor.
İade için geri yolladım kartı aldığım arkadaşa Star Wars: Battlefront 2 de oyuna girmeden ana ekranda 80 derece gözüküyor ama alev gibi oluyor kart.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı