Evga GTX980 nasıldır?

harun37

Kilopat
Daha fazla  
Ben Evga GTX780 Ti SuperClock ACX kartını alıcaktım ama bu GTX980 modeli çıkınca yalan oldu ve Evga GTX980 SuperClock modelini yurtdışından bir tanıdık aracılığıyla getirtmek istiyorum. Bu kartı burda alsam garanti problemleri var bu yüzden yarı fiyatına dışardan getirtmeyi düşünüyorum ve hemeh hemen aynı olucak sadece fiyat değişikliği fark edicek. Bu duruma siz ne dersiniz. Recep Baltaş Mikail Fidan

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum, o kadar ucuz olacağına inanmıyorum ben pek. :) Araba değil bu yurt dışından gelince üzerine %200 vergi konulsun.

550$ + %20 Gümrük Vergisi= 660$
+75$ kargo= 735$.
735x2,24= 1650TL.
Gümrük vergisini tanıdık yardımıyla halledebilirseniz 1400TL. Yaklaşık aynı fiyata denk geliyor.
Eğer Türkiye'de fiyatı 2000-3000TL arası olursa ki Gtx 700 serisinde böyle oldu, yurt dışından almak mantıklı, veya fiyatı çok yüksek olan kartlar mesela r9 295x2 gibi bunlarda aynı hesap yapılırsa ve vergi çıkartılırsa çok büyük bir kar elde ediliyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı