Elektronik EVGA RTX 3080 Ti FTW3 Ultra Ekran Kartı 17.764,15 TL

Tam diyordum ki simdi '' biri cikar yaw kardesim bu EVGA destegi kesti alinmaz'' yazmamis derken husrana ugradim 😂 EVGA sattiklari urunlerin arkasinda duracagini acikladi arkadaslar. Ayrica kart NVIDIA'ya ait bir kart olup EVGA sadece sogutmasindan sorumlu. Yani biz karti aldigimizda zaten NVIDIA dan almis oluyoruz. EVGA araci bir nevi.
Soğutmadan sorumlu ama devre kartları da aracı firmadan. Ama dediğiniz doğru GPU NVIDIA'dan sonuçta. (RAM'lerden emin değilim ondan yorum yapamıyorum)

Endişenizi anlayabiliyorum. Sonuçta o karta sahip olsak bizim de aklımıza aynı şeyler gelebilir. EVGA bu konuda destek vereceğini açıklamıştı. Tabii sıkıntılı mı olur süreci orasını bizler de kestiremeyiz :)

6900 XT de 40 bin TL'ye düşmüş vatanda. Bu nasıl kafa yav 40 bin TL ney
Vatan Bilgisayar'dan çöp bile almam. İsmine para verecek kadar zengin değilim :)

Çok fiyat konuşuluyor da, bence performansta konuşulmalı. Sızan bilgilere göre 4070'in 3080ti'dan daha fazla performanslı, 3090 ve 4090 arasında %90 fark olabileceği gibi iddialar da var.

Çok fiyat konuşuluyor da, bence performansta konuşulmalı. Sızan bilgilere göre 4070'in 3080ti'dan daha fazla performanslı, 3090 ve 4090 arasında %90 fark olabileceği gibi iddialar da var.
Günümüz için ve şuan güncel olan ve geriye dönük oyunlarda 2K ve 4K oyunculuk için yeterli kartlar var RX 6700 XT - RTX 3070 ve üzeri veya belki 2K için RTX 3060Tİ ve üzerinde ki kartlar oldukça yeterli. RT açısından güçlenme olacaktır ve 8K oyunculuk için ama bunları konuşmak ne bileyim 2K oyunculuğun bile pek kolay olmadığını düşünürsek biraz fantazi gibi..

Günümüz için ve şuan güncel olan ve geriye dönük oyunlarda 2K ve 4K oyunculuk için yeterli kartlar var RX 6700 XT - RTX 3070 ve üzeri veya belki 2K için RTX 3060Tİ ve üzerinde ki kartlar oldukça yeterli. RT açısından güçlenme olacaktır ve 8K oyunculuk için ama bunları konuşmak ne bileyim 2K oyunculuğun bile pek kolay olmadığını düşünürsek biraz fantazi gibi..

Bu sene için, 15k+ skor alan tüm kartlarla güncel oyunları 2k'da oynayabilirsin. Ekran kartını aynı zamanda en az 2,3 senelik geleceğe yatırım olarak görüyorum. Konu başlığındaki kartın 27k skorlu olduğunu hatırlayıp, ne seviyede olduğumuzu görebilirsiniz.

İlginç orada RX 6900 XT hemen hemen 26K görünüyor ama benim geçenlerde yaptığım testte 32943 çıkmış puan 2D ve 3D ortalamasınımı alıyorlar bilemedim.
5.png

Kart bugün geldi. Herhangi bir sıkıntısı yok, 400W çekmesi dışında :D

Geri
Yukarı