EVGA RTX 3080 vs ASUS ROG 3080 vs Gigabyte Aorus 3080 vs Gigabyte RTX 3080

Bütçe
12000TL

Smmmhunter

Decapat
İkinci el RTX 3080 alacağım. Hepsinin aralarında 500TL gibi küçük farklar var.

EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 Ultra Gaming 10GB - 12500TL kutusu var, garantisi yok.
ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3080 OC 12 GB GDDR6X 384 bit - 12500TL garantisiz ve kutusuz.
Gigabyte GeForce RTX 3080 Aorus Xtreme 10GB GDDR6X 320bit - 13000TL kutusu var, garantisi yok.
Gigabyte GeForce RTX 3080 Aorus Master 10GB GDDR6 - 12000TL yurt dışı cihazı, garantisiz kutusuz.

En içime sinen birinci seçenek yani EVGA oldu. Daha iyi seçenekler varsa değerlendirmek isterim.

Son düzenleme:
Şahsen kutulu aorus'u tercih ederdim ancak içinize sinen evga ise onu alın. Başka bir model aldığınızda aklınız kalmaz.

ROG 12 GB'mış ROG'u tercih etmek daha mantıklı.

Rog dururken diğerlerine ekmek verilmez.
Bütçe olarak ROG'a uzanıyorsa kesinlikle ASUS tercih edilmeli.
Şahsen kutulu aorus'u tercih ederdim ancak içinize sinen evga ise onu alın. Başka bir model aldığınızda aklınız kalmaz.

ROG 12 GB'mış ROG'u tercih etmek daha mantıklı.
İlan bu hocam. Bi göz atar mısınız ? (Satıcının yorumları çok iyi geldi bana.)

Ayrıca ekipmanlarım ROG ve alacağım anakart TUF. Armoury Crate açısından da artı sağlar.

Hocam yorumlardan ziyade canlı olarak test edip incelemeniz gerekli, kişiyle buluşur bir test sisteminde güzelce OCCT, benchmark vb. türevi programlardan kartı yük altına sokup incelerseniz o zaman bir şey anlayabilirsiniz.

Hocam yorumlardan ziyade canlı olarak test edip incelemeniz gerekli, kişiyle buluşur bir test sisteminde güzelce OCCT, benchmark vb. türevi programlardan kartı yük altına sokup incelerseniz o zaman bir şey anlayabilirsiniz.
Birde hocam gördüğüm üzere önerilen PSU olarak 850w diyorlar bazı incelemelerde. Bende NZXT'nin C750 Gold güç kaynağı var. İşimi görür mü ?

Sahip olduğunuz güç kaynağı yanlışım yoksa güzel bir psu, önerilen psu'lar genelde fazlalık payı ve en uç noktalardaki güç tüketimlerine göre yapılıyor. 6800xt gibi bir kartta 650 kullananlar var :D Sizin PSU bir sorun olmadığı sürece yeterli olur diye düşünüyorum.

Sahip olduğunuz güç kaynağı yanlışım yoksa güzel bir psu, önerilen psu'lar genelde fazlalık payı ve en uç noktalardaki güç tüketimlerine göre yapılıyor. 6800xt gibi bir kartta 650 kullananlar var :D Sizin PSU bir sorun olmadığı sürece yeterli olur diye düşünüyorum.
Tamamdır sağolun hocam.

Geri
Yukarı