Evimize nasıl az hasarlı yazmışlar?

LOSTNT

Decapat
Çatı düşecek.

IMG_20230313_131230_081.jpg

Alttan dışarısı görünüyor duvar kırılmış.

IMG_20230315_143951_545.jpg

Salondaki kolon.

IMG_20230315_144950_239.jpg

Sol ok; aşağıya doğru çapraz yamulmuş sağ ok; ev arkaya doğru kaymış.

IMG_20230313_131553_828.jpg
Kolonlarda ciddi çatlak görmedim ama bayağı kalın sıvalar dökülmüş. Bir sonraki depremde kolonlar ayakta kalsa ev yok olur. Merdivenleri çektiğim video nedense silinmiş. İtiraz etmek için ev sahibi olmak lazımmış ev sahibi de uyuzun önde gideni evine az hasarlı verdiler diye elletmez. Ne 15b ne de 10b taşınma parası yatırdılar. Son olarak depremzedelere eğitim adına verilen ücretsiz şeylere inanmayın yaptığınız başvuruya cevap bile vermiyorlar. Evimiz ağır hasarlı olarak kayıt edildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne desem bilmiyorum. Vallahi bu sınırda delirmemek mümkün değil. Bu apartman kesinlikle yıkılmalı. Kesin kez yıkılmalı. Kontrole gelenler sanki kendi ceplerinde karşılıyormuş gibi bu raporu yazması utanç verici bir olay. Lanet olsun bu düzene.

Denetleyen herhalde elinde çekiç gezen normal mimar.

Geçmiş olsun. Görsellere göre binanız ağır hasarlı gibi duruyor.
İtiraz edip yeniden inceleme talep edin.

Ev sahibi biz değiliz diye olmuyor.

Çatı düşecek.

Eki Görüntüle 1706919

Alttan dışarısı görünüyor duvar kırılmış.

Eki Görüntüle 1706922

Salondaki kolon.

Eki Görüntüle 1706918

Sol ok; aşağıya doğru çapraz yamulmuş sağ ok; ev arkaya doğru kaymış.

Eki Görüntüle 1706921
Kolonlarda ciddi çatlak görmedim ama bayağı kalın sıvalar dökülmüş. Bir sonraki depremde kolonlar ayakta kalsa ev yok olur. Merdivenleri çektiğim video nedense silinmiş. İtiraz etmek için ev sahibi olmak lazımmış ev sahibi de uyuzun önde gideni evine az hasarlı verdiler diye elletmez. Ne 15b ne de 10b taşınma parası yatırdılar. Son olarak depremzedelere eğitim adına verilen ücretsiz şeylere inanmayın yaptığınız başvuruya cevap bile vermiyorlar. Evimiz ağır hasarlı olarak kayıt edildi.
%90 torpil olabilir. Tanıdık falan olmasın sağlam veren firma?

Kolonların durumuna göre yazıyorlar diye biliyorum bunları. Sizinkinde de pek büyük bir sorun görmediler muhtemelen ve az hasarlı raporu verdiler.
Arkadaşımın evinin bütün duvarları dökülmüş ama kolonlar sağlam diye az hasarlı yazmışlar. Muhtemelen kriter olarak kolonları alıyorlar.
Ohoo o zaman bu ülkenin yönetmeliği komple değişmeli. Yönetmelikte büyük sorun var. Arabanın motor alev alev yanarken tekerleklere bakıp sağlam araç raporu vermekle aynı bu.

Geri
Yukarı