Evin kaç Mbps internet desteklediği nasıl öğrenilir?

mrtcN0

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi forumlar, iyi günler. Bugün NetSpeed'ten internet altyapı sorgulaması yaptım ve karşıma 68 Mbps gibi bir sonuç çıktı. Fakat daha önce Türk Telekom'a sorduğumda en fazla 24 Mbps desteklediğini söylediler. Bu nasıl olabiliyor? Firmadan firmaya değişebiliyor mu ve de ben bugün TürkNet veyahut başka bir operatöre geçsem 68 Mbps alabilir miyim?
Bu arada Türk Telekom ve Turkcell'in demesine göre evim fiber desteklemiyor.

Herkese iyi forumlar, iyi günler. Bugün NetSpeed'ten internet altyapı sorgulaması yaptım ve karşıma 68 Mbps gibi bir sonuç çıktı. Fakat daha önce Türk Telekom'a sorduğumda en fazla 24 Mbps desteklediğini söylediler. Bu nasıl olabiliyor? Firmadan firmaya değişebiliyor mu ve de ben bugün TürkNet veyahut başka bir operatöre geçsem 68 Mbps alabilir miyim?
Bu arada Türk Telekom ve Turkcell'in demesine göre evim fiber desteklemiyor.
En iyi çözüm bence şu, direk tek tek firmaları arayıp sormak, daha sonrasında fiyatları/hızları değerlendirip istediğiniz firmayı seçmek.

Netspeed farklı bir firmanın altyapısını kullanıyorsa farklı sonuçlar çıkabilir. Bana TürkTelekom en fazla 16 Mbps kullanırsınız altyapı desteğinizle demesine rağmen 2 senedir Kablonet üzerinden 100 Mbps kullanıyorum.

Geri
Yukarı