Evin yakınlarındaki kutu TT Fiber kutusu mu?

NormalVatandas

Decipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, evimizin hemen yakınlarında söyle bir Türk Telekom yazan bir şey var. Fiber mıdır bu? Kameram bozuk ondan böyle çektim. Sağ üstte Türk Telekom yazıyor. Fiberse başvuru yapsak buradan kablo çekerler mi? Mantığını bilmiyorum.

@Dejuf hocam bilirsin.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230713-194719_Gallery.jpg
    Screenshot_20230713-194719_Gallery.jpg
    34,8 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
VDSL olması lazım. Yani buradan eve bakır kablo çekiliyor sanırım.
Zaten 31MBPS VDSL var. 32 olmadigi için 24 yapıyorlarmış galiba. Fiber değil midir?

Turknetin sitesinden bulabilirsiniz konum bilgilerini girerek.
Turknet TT altyapısı mi kullanıyor?

Turknetin sitesinden bulabilirsiniz konum bilgilerini girerek.
Bulunduğu yer 32. Daire. Biz 31'iz. 32'de 100Mbps fiber gözüküyor.

Merhaba, evimizin hemen yakınlarında söyle bir Türk Telekom yazan bir şey var. Fiber mıdır bu? Kameram bozuk ondan böyle çektim. Sağ üstte Türk Telekom yazıyor. Fiberse başvuru yapsak buradan kablo çekerler mi? Mantığını bilmiyorum.

@Dejuf hocam bilirsin.
Bu kabin Tip-7 dediğimiz VDSL kabini hocam. Yani fiber kablo bu kabine kadar geliyor, buradan evlere bakır kablolar dağıtılıyor.
Bu kabinin asıl işlevi VDSL hizmeti dağıtmak olsa da duruma göre bundan da fiber çekilebiliyor. Yani fiber istiyorsanız başvurunuzu yapın yine.

Bu kabin Tip-7 dediğimiz VDSL kabini hocam. Yani fiber kablo bu kabine kadar geliyor, buradan evlere bakır kablolar dağıtılıyor.
Bu kabinin asıl işlevi VDSL hizmeti dağıtmak olsa da duruma göre bundan da fiber çekilebiliyor. Yani fiber istiyorsanız başvurunuzu yapın yine.
Bir de, diyelim basvuruyu yaptık. Bunun sayesinde daha hızlı olur mu?

Geri
Yukarı