Evinizde beslediğiniz alışılanın dışındaki hayvanlar

• Konuyu başlatan izb
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 1B

izb

Hectopat
Hindim buradan 4 sene önce ayakları engelli çıkmıştı yani ayakta duramıyordu 9 ay evin içinde besleyip tedavisini yaptım maalesef yaşlılıktan öldü. Bu pandemi zamanında bütün içerikleri tükettim maalesef sizin beslediğiniz evcil hayvanları görmek isterim.

20201231_162018.jpg

20201126_161006.jpg

Köpeğim köyde tavuk, ördek vs görünce çok fazla kovalıyordu ben de alışması için eve 3 tane civciv almıştım. 2 kedi, 3 civciv (tavuk olana kadar evin içinde yaşadılar) 1 köpek mutlu mesut yaşıyorduk. Sonra civcivler tavuk olunca kesip yedik. Eki Görüntüle 918122
Hocam neden yediniz?

Sayılır mı bilmem ama bir arkadaşım bir yere konan, bildiğimiz karasineği elinin içine alacak şekilde yakalayıp yarım litrelik plastik şişelere koyabiliyordu. Bir tane öyle vermişti bana. Birkaç günde öleceğini düşünsem de 1 hafta falan dayanmıştı. Sonra düzenli kontrol etmeyi kestim. Bir süre sonra ölmüştü.

Temmuz ayında babam eve tekir kedi almıştı. Son zamanlarda çok tüy dökmesi, azgınlık belirtilerinin aetması ve kendisini sevdirmemesinden dolayı geçen hafta barınağa bırakmıştık. Belki böylesi onun için de daha iyi olur.

Eki Görüntüle 918126
Aman hocam dikkat etseydiniz 😃. Mart ayının ortalarındayken sizin açınızdan doğru bir karar olduğunu düşünüyorum.

Hindim buradan 4 sene önce ayakları engelli çıkmıştı yani ayakta duramıyordu 9 ay evin içinde besleyip tedavisini yaptım maalesef yaşlılıktan öldü. Bu pandemi zamanında bütün içerikleri tükettim maalesef sizin beslediğiniz evcil hayvanları görmek isterim.

Eki Görüntüle 918094

Eki Görüntüle 918095
Bizim köyde buna culuk derler.
Akrep, yılan ve tarantula.

Temmuz ayında babam eve tekir kedi almıştı. Son zamanlarda çok tüy dökmesi, azgınlık belirtilerinin aetması ve kendisini sevdirmemesinden dolayı geçen hafta barınağa bırakmıştık. Belki böylesi onun için de daha iyi olur.

Eki Görüntüle 918126

Kısırlaştırsaydınız keşke...

Kısırlaştırsaydınız keşke...

Bunu düşündük. Devlet barınağı ücretsiz kısırlaştırıyordu. Ama geri vermiyordu. Yani barınakta kalıyordu.

Alternatif olarak veterinerde kısırlaştırabilirdik, ama onu da annem kabul etmedi. Kendisini sevdirmiyordu ve eşyalara zarar veriyordu.

Geri
Yukarı