Evinize hiç hırsız girdi mi?

Evinize hiç hırsız girdi mi?

• Evet

Oy: 24 12,7%
  • Hayır

Oy: 165 87,3%

• Oy verenlerin toplamı
    189
Evet. Ben tabi hazırlıklı olduğum için yatağımın altındaki emaneti çektim hemen. Apartman dairesindeki garip sesler ile varlığını sezmiştim. Hemen emaneti çekip yatağın arkasında bekledim. Kapıyı açmaya çalıştığında kapıya emaneti vurdum adam korktu. Kaçarken kapıyı açtım arkasından bağırdım "kaçma." Diye. Bu da böyle bir anımdır.
Namık Kemal.

Evdeyken değil de evde değilken korkmak gerek aslında. Gözüne kestirdikleri evleri uzun süre izliyorlarmış. Ev sahiplerinin sosyal medya hesaplarından, arabalarından, daire önündeki ayakkabılardan kimsenin olup olmadığını anlamaya çalışıyorlar. En sonunda zili çalıp evde biri var mı diye kontrol etmek tabii. Bu yüzden evden uzaktayken sosyal medya üzerinden paylaşım yapmamak lazım.

Bizim binaya da bir eleman bomboş girip 1 koca torba ayakkabı ile çıkmıştı, kamera falan var binada da yüzü tanımlanamıyor maalesef, binaya ilk hırsız girdiği zaman, evde (bizim ev değil) çalınabilecek hiçbir şey bulamayıp balkonda, evdeki çerezlerden falan yemişler, karşı komşu görüp ihbar etmişti.

Tuhaf bir anımı anlatayım. Benim evimin tam karşısında cami var. Evden çıktım, cumaya gittim. Telefonumu unuttuğumu fark ettim, eve döndüm. Eve döndüğümde camiye giderken yerinde olan çok sevdiğim ayakkabılarım yoktu. 15 saniyede ayakkabı çaldırdım bildiğin.

Bir kere evimize giren hırsız ikinci kez girmeye kalkınca bana yakalandı gece yarısı. Çıkan arbede de kırılan kapı camını kendine sapladı ve bacağının atardamarını kesti. Üstüne gidip, benim sapladığım ifadesini verdi. 50 dosyadan sabıkası bulunmasından ötürü Kadir İnanır'dı sadece tabii ki. Üstünden 8 yıl falan geçti, hala temyize gidip duruyor. Arada ifade vermem gerekiyor. Boğazına girseydi keşke cam karaktersizin.

O günden beri geceleri düzgün uyuyamıyorum. Umarım başınıza böyle bir şey hiçbir zaman denk gelmez. Zorla adamı katil ederler.

Bir kere evimize giren hırsız ikinci kez girmeye kalkınca bana yakalandı gece yarısı. Çıkan arbede de kırılan kapı camını kendine sapladı ve bacağının atardamarını kesti. Üstüne gidip şikayeti benim üstüme yıktı. 50 dosyadan sabıkası bulunmasından ötürü Kadir İnanır'dı sadece tabii ki. Üstünden 8 yıl falan geçti, hala temyize gidip duruyor. Arada ifade vermem gerekiyor. Boğazına girseydi keşke cam karaktersiz o..... nun.

O günden beri geceleri düzgün uyuyamıyorum. Umarım başınıza böyle birşey hiç bir zaman denk gelmez. Zorla adamı katil ederler.
Ben korkmaya başladım, konu takibini bırakıyorum.

Geri
Yukarı