Evkur Ne kadar güvenli?

Yol yaptı yol

Hectopat
Evet forum Evkur'a eskiden baya baya linç ederlerdi kötü yorumlarla ama şimdi nasıl bilen alan var mı? Mesela ben 1000 TL üstü bir bilgisayar için ses sistemi arıyorum ama buradan almaya az çok korkuyorum.. Sizce almalı mıyım? Çünkü elden taksitli kendim ödeyeceğim bir yer lazım. Ve hangi seti önerirsiniz?

İstediğim set: Lg CK43 X- Boom 300W Bluetoohtlu Ses Sistemi

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka tövbe de, çarpılacan. :) Mevla değil, meblağ. Evkur cidden kazık değil dozer artık.
Bak şimdi yanlış yazımı alıntılamaktan sana ceza verecekler rez al. Hayda bak şimdi bende alıntılamış oldum. :D

Soruya gelecek olursak ben Evkur'a. zerre, minicik bir ponçik bile güvenmiyorum Adamların amacı kazıklamak öyle para kazanıyorlar. Yada bir ürünün taksidini unutturup sonradan faizle parayı almak. Gram önermiyorum mecbur kalmadıkça son çare olmadıkça almayın aldırmayın.

EVKUR ' dan bir televizyon almıştım , Sonra tesadüfen iş değiştirdim 2 ay ödeyemedim ,Sonra bir gün para ödemeye gittim, icraya verildiniz dediler. Ondan sonra aradım sözde hukuk departmanından Cengiz Bey diye bir adamla görüştüm, bana telefonda yalan beyanda bulundu. Avukatlık ücretini ödeyin, ondan sonra gidersiniz 500 TL verirsiniz hemen yeniden yapılandırırsınız, ödersiniz dedi. İkna etti, ondan sonra gittim 500 TL avukatlık ücretini ödedim, sonra 500 lira yerine 1250 lira istediler. Tamamen insan dolandırmaya yönelik bir sistem. Ondan sonra ben sinirlendim 1250 ödemedim. Tekrar avukat ücreti eklediler üstüne. Ben bunları nasıl şikayet edebilirim acaba cep telefonundan görüşmüştük Cengiz denen Beyefendi ile. Tüketici hakem heyeti de icralık olduğu için biz karışamıyoruz diyor. dikkat et kardeşim.

Asla tavsiye etmem önünden dahi geçmeyin! Bende oradan 2 tane telefon almıştım piyasa ile aynı fiyattı taksitli hali o yüzden aldım daha sonra cihazın biri 15 gün olmadan arızalandı evkur dan değişim istedim yapmadılar garantiye gönderin dediler neyse dedik garantiye gittik sonra ordan da telefon kullanıcı hatası dediler(içini açıp çakmak tutup anakart da devreleri yakmışım!).Evkur'u aradım sorunum çözülmez ise ödeme yapmayacağım tüketici hakem heyetine gidiyorum dedim. Mahkemeyi kazanmış olmama rağmen 1 telefonun tutarını düşmediler.

Evkur, Evve ve benzeri senetle zor durumdaki insanların o durumlarını kullanarak satış yapan yerlerin katiyen önünden dahi geçmeyin. Yaşamanıza engel değilse alamadığınız ürün, kesinlikle almayın. Taksit sayısı düşük tutunca, ödediğiniz tutar düşmüyor sonuçta hatta aksine piyasanın bilmem kaç katına denk geliyor. Ama vatandaşımız taksitleri 200-400 ödediği için az ödüyormuş gibi hissediyor muhtemelen. Bunun benzeri başka biraz daha küçük firmaların da senet ödenmeye geldiğinde almadıklarını vs. görmüştüm. Ardından ödenmediğine dair bildiri gönderip bikaç kat daha faiz bindirmişlerdi. Aman diyeyim arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı