Evlenmeden yalnız yaşanılır mı?

Sizden iyi olmasın, yaklaşık 10 senedir tanıdığım bir öğretmenim var. Hayatta iyi ki tanıdığım nadir insanlardan. Kaç yaşına gelmiş, evlenmemiş zaten bu yaşımdan sonra kimseyle sırf evlenmek için evlenmem diyor. Hayatının rahatlığını gördükçe evlenmekten vazgeçiyorum. Adam tek yaşamanın zirvesini yaşıyor resmen. Bizi istediği gibi yemeğe, çaya çağırıyor gezdiriyor kendisi zaten üstüme çok düşer, bana masraf etmekten çekinmez. Şimdi bu adam evli olsa istediğim gibi misafir olamam. Adamın bir odası kütüphane, bir odası GYM.
Neden anlattım, evlenmek işte bu yüzden saçma geliyor.

Hocam şu videoyu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gördükçe fikrim değişti gibi. Evlenmeyince böyle bir yanlızlık olur diye korkuyorum.

Arkadaşlar konu dışı olduğunu biliyorum kusura bakmayın ama internette bulamadım şu Reels'deki şarkının adı nedir?

Eğer aklında varsa çok bağlanma, her zaman sorgula çok zor be aldatılmak.

Evlenmek haklarını ikiye bölmek ve görevlerini ikiye katlamak demektir.

Evlenmeyip hedeflerine odaklanırsan senin için daha iyi olur. Önemli olan disiplin.

Yani önceki dönemde yaşamış olduğum saçmalıkları göz önünde bulundurarak yeni bir kız arkadaş edineceksem nerede ne yapmam gerektiğimi iyi hesaplamam gerekir diye düşünüyorum. Zaten mesleğin iyiliğinden ziyade çoğunlukla Türkiye şartlarında geçinmek sıkıntı olduğu için elimden geldiğince ne karşı tarafı ne de kendimi yıpratmak istemem. Arkadaş veya akraba tavsiyesi ile de birisiyle evlenmek biraz deli olup kuyuya atlamak gibi bir şey olacağından zamanın bana işaret vermesini bekliyorum. Kısaca yalnızlıkta zor evlenmekte sonumuz hayır ola. (Bu yaşta da evlilik biraz zamanı var gibi)
Not: Sevdiğim insan oldu sevgilim hiç olmadı.

Sizden iyi olmasın, yaklaşık 10 senedir tanıdığım bir öğretmenim var. Hayatta iyi ki tanıdığım nadir insanlardan. Kaç yaşına gelmiş, evlenmemiş zaten bu yaşımdan sonra kimseyle sırf evlenmek için evlenmem diyor. Hayatının rahatlığını gördükçe evlenmekten vazgeçiyorum. Adam tek yaşamanın zirvesini yaşıyor resmen. Bizi istediği gibi yemeğe, çaya çağırıyor gezdiriyor kendisi zaten üstüme çok düşer, bana masraf etmekten çekinmez. Şimdi bu adam evli olsa istediğim gibi misafir olamam. Adamın bir odası kütüphane, bir odası GYM.
Neden anlattım, evlenmek işte bu yüzden saçma geliyor.

İyice tanıyıp kişiliğini çözmeden sevip aşık olmada sonra her şeye herkese küsersin bu sefer yanızlık daha mantıklı gelir kimseye tanımadan güvenmesen evlenmesen de olur.

Arkadaşlar bu evlilik konusunu babama sordum tek yaşanır mı ayrı evde falan diye. Kendisi de yaşanır ama hayatta bir gayen hedefin olmaz, ben sizin için çalışıyorum gelecek nesil için dedi. Evde küçük bir kardeşim var onun adını söyleyip böyle bir oğlun olsun istemez misin vs. konuştu. Bende görüştüğüm bir kız yok, görücü usulü de eskide kaldı dememe karşı nasip kısmet dedi. Bende ayrıca şeker hastalığı var ve sürekli kontrol altında olmam gerekiyor ve Evde yalnız yaşasam bir şey olsa Allah korusun kimsenin haberi olmaz aklıma bu geliyor ama evlensem de eskisi gibi düzgün insanlar kalmadığını düşünüyorum. Bir arkadaş ortamımda yok ki arkadaşlarla takılayim. Mecburen sonumuz evlilik gibi duruyor ama bunu zaman belirler bence ve evlenirsekte umarım düzgün insanlarla karşılaşırız dostlar.

Çocukluk aşkım ile yıllar sonra tekrar buluştuk ve şu an birlikteyiz :) eğer doğru kişiyi bulabilirseniz belki komik gelecek ama yaşadığınızı hissediyorsunuz. Onun yanındayken her şey size olduğundan çok daha güzel geliyor hiçbir sebep yokken mutlu oluyorsunuz bu mutluluk pahabiçilemez bir şey. Size şu an düzgün bir şekilde aciklayamadim fakat bunu size kimsede açıklayamaz. Aşk tarif edilemez bir şey ve bu mutluluğu ve yaşama sevincini ancak siz kendiniz yaşayınca anlarsınız :). Dünya uzun bir yolculuk ve bu yolculuğu tek başınıza konuşarak geçirmek yerine bir hayat arkadaşı bulup geçirmek çok daha iyi. Tabii ki seçim sizin. :)

Geri
Yukarı