Evlenmeden yalnız yaşanılır mı?

Daha fazla  
Arkadaşlar 19 yaşındayım ve ileri yönelik düşününce ülkede eskisi gibi adamakıllı, doğru düzgün insan azaldığını düşünüyorum. Günlük hayatta evden işe işten eve gelen biriyim pek sosyal bir ortamım yok. Müge Anlı'nın programındaki olayları falan gördükçe insanın güveni azalıyor. karısını/kocasını terkedip başka kişilere kaçanları gördükçe. TikTok gibi uygulamalar sayesinde eskisi gibi karakterli insanların da azaldığını düşünüyorum. İleride tek yaşasam diyelim yalnızlık hisseder miyim evde tek başıma neler yaparım diye düşündükçe canımı sıkıyor. Yalnız yaşayan insanları da görünce Hüseyin Aktepe ve Oğuz Sasi gibi insanlarda tuhaf geliyor davranış olarak falan ve Oğuz Sasi'nin de ne kadar depresif bir insan olduğunu tanıyanlar biliyordur. Şu videoyu.

Görünce de fikrim değişti ve evlenecek olsam görüştüğüm kız yok. Ailem bulsa birini tanımadan veya bilmeden başka birisine de güvenemem. Yalnız yaşasam da canım sıkılabilir. Sizce ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim? Siz olsanız evlenmek ister miydiniz yaşınız geldiğinde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapma etme kardeşim, birisiyle sevgili olucaksan ne olur güvenme ona en büyük darbeler hep yakınındakilerden geliyor ben bi' hata yaptım sen etme çok zor bu dönemde insanlara güvenmek etmek en iyisini yapıyorsun dediğim gibi yapıcaksanda her zaman üçüncü gözün açık olsun körü körüne güvenme.

Arkadaşlar 19 yaşındayım ve ileri yönelik düşününce ülkede eskisi gibi adamakıllı, doğru düzgün insan azaldığını düşünüyorum. Günlük hayatta evden işe işten eve gelen biriyim pek sosyal bir ortamım yok. Müge anlı'nın programındaki olayları falan gördükçe insanın güveni azalıyor. karısını/kocasını terkedip başka kişilere kaçanları gördükçe. TikTok gibi uygulamalar sayesinde eskisi gibi karakterli insanların da azaldığını düşünüyorum. İleride tek yaşasam diyelim yalnızlık hisseder miyim evde tek başıma neler yaparım diye düşündükçe canımı sıkıyor. Yalnız yaşayan insanları da görünce Hüseyin aktepe ve oğuz sasi gibi insanlarda tuhaf geliyor davranış olarak falan ve oğuz Sasi'nin de ne kadar depresif bir insan olduğunu tanıyanlar biliyordur. Şu videoyu.

Görünce de fikrim değişti ve evlenecek olsam görüştüğüm kız yok. Ailem bulsa birini tanımadan veya bilmeden başka birisine de güvenemem. Yalnız yaşasam da canım sıkılabilir. Sizce ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim? Siz olsanız evlenmek ister miydiniz yaşınız geldiğinde?

Evlenmek istemezdim ve öyle saçma programları uygulamaları bırakmanı öneririm. Sosyalleşmeye çalış, pozitif ruhlu ol.

Yapma etme kardeşim, birisiyle sevgili olucaksan ne olur güvenme ona en büyük darbeler hep yakınındakilerden geliyor ben bi' hata yaptım sen etme çok zor bu dönemde insanlara güvenmek etmek en iyisini yapıyorsun dediğim gibi yapıcaksanda her zaman üçüncü gözün açık olsun körü körüne güvenme.
Hocam şu videoyu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gördükçe fikrim değişti gibi. Evlenmeyince böyle bi yanlızlık olur diye korkuyorum.

Yani önceki dönemde yaşamış olduğum saçmalıkları göz önünde bulundurarak yeni bir kız arkadaş edineceksem nerede ne yapmam gerektiğimi iyi hesaplamam gerekir diye düşünüyorum. Zaten mesleğin iyiliğinden ziyade çoğunlukla Türkiye şartlarında geçinmek sıkıntı olduğu için elimden geldiğince ne karşı tarafı ne de kendimi yıpratmak istemem. Arkadaş veya akraba tavsiyesi ile de birisiyle evlenmek biraz deli olup kuyuya atlamak gibi bir şey olacağından zamanın bana işaret vermesini bekliyorum. Kısaca yalnızlıkta zor evlenmekte sonumuz hayır ola. (Bu yaşta da evlilik biraz zamanı var gibi)
Not: Sevdiğim insan oldu sevgilim hiç olmadı.

Hayatım boyunca sadece bir kere sevgilim oldu fakat o an yaşadığım mutluluk ve huzur hissini geçen sene ocak ayından beri bulamıyorum, sanırım yıl dönümümüz iki gün önceydi :) SAdece bir gün sürmüştü çeşitli sebeplerden dolayı ama çok güzeldi ve her anlattığım an ağlayacak gibi oluyorum. Onu sevdiğim için değil o hisleri özlediğim için.
Bu hayat bence asla yalnız yaşanacak bir hayat değil, aynı yaştayız ve önümüzde 60 sene daha var her şey yolunda girese. Ben sosyal olarak da hayat olarak da başarılı biri değilim. Orta düzey bir bilgisayar müh bölümü okuyan iki üç arkadaşlı bir üzgünüm sadece.
Doğru birini bulmalısın çünkü dünyada senin gibi düşünen başka insanlar da var. BEnim küçük çaplı yıkık dünya görüşüm bu şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı