Evlenmek üzereyim, pişman olur muyum?

1. Bence şu an evlenmek ekonomik açıdan daha iyi olabilir ne de olsa az kişi geliyor.
2. Dil işini öğrenir bence sonuçta hayat boyu evde tıkılı kalacak hali yok.
3. Bu işlerin kesin bir cevabı yok. Ben kız arkadaşım ile beraber yaşıyorum ve evde kimse baskın değil. Herkes bir işin ucundan tutuyor ve evde konuşulan ya da alınan her karara aynı şekilde tepki veriyoruz çünkü ''ben'' değil ''biz'' kavramı oluşmuş oluyor.

Maddi durumunuz iyi değilse hiç bulaşmayın bu işe. Çok sorun çekersiniz. Aşk = Para demek değil ama Hayat = Para olduğunu unutmayın.
Maddi durum konusunda sorum sıkıntım yok şükür. Ama dediğiniz doğru. Para olmadığı yerde sevgi ayakta tutar. Oda bir yere kadar bnce
Türkiye'de bir düzen kurabiliyorsan eğer, Türkiye'de de kalabilirsin eşin için. Ama yok yurt dışında daha rahatım diyorsan, mecburen bu duruma eşin katlanmak zorunda.

Teknoloji gelişti, telefonla falan oyalanabiliyor insan.
Valla Türkiye şartlarını , İstanbul'un artık boğmasından dolayı kaçtım. Buraya katlanması katlanır ama nereye kadar dayanabilir. Bunu kavrayamıyorum. Ne kadar telefon , film , gez , alışveriş yapsada. İlla bundanda sıkılacak.
Ben sana burada vereyim geri kalan sorun değil masrafa girmessin düüğn yapmadan direk nikahtan git kafan rahat olsun kız kabul ederse. Diğer konu ise hakimiyet, aslında hakimiyet denmiyor ona çünkü sen artık yalnız değilsin yanınnda hayat arkadaşın var. Ona göre davranmak ve yaşamak zorundasın. Benim eşim git dışarı gez dolaş arkadaşlarınla takıl ama ben yalnız olmak istemiyorum. Beraber yapmak daha mantıklı geliyor. Arada kafan eserse çıkarsın o kadar kasmana gerek yok. Ama sen çıkarsan onunda çıkmasına müsade edeceksin öyle ben yaparım sen yapamazsın değil. :) sorunları alttan aldın mı çözülmeyecek hiçbir şey yok çok güzel geçinip gidiyorsun.
Dipnot: Elalem neder diye sakın düşünme çünkü ikinizin hayatı olacak artık.
Ben yalnız kalmak istemiyorum. İş kilit cümleleri her zaman bu oluyor. Sende haklı olduğu için ses edemiyorsun. Bu cümle benzeri farklı konularda , farklı şekillerde bulduklarında onada ses etmiyorsun. Alttan almaya devam ettikçe astarı gelmiyor mu.

Son düzenleme:
Ben yalnız kalmak istemiyorum. İş kilit cümleleri her zaman bu oluyor. Sende haklı olduğu için ses edemiyorsun. Bu cümle benzeri farklı konularda , farklı şekillerde bulduklarında onada ses etmiyorsun. Alttan almaya devam ettikçe astarı gelmiyor mu.
Sen karşındakine nasıl davranırsan oda sana öyle davranıyor. Bu yüzden ne olursa olsun EMPATİ kurmak çok önemli oluyor. Sonuçta farklı kişileriz evin içerisinde girdiğinde ikinizinde aynı kişi olması bekleniyor ve hep tartışmalar böyle çıkıyor. Alttan alıp iş tatlıya bağlandığında merak etme başka bir sefer karşısına bak işte bunu demiştin diyerek ortaya dökebiliyorsun. O yüzden astarı gelmiyor çünkü bu sefer oda bazı noktalarda tıkanıyor. :)

1) Erteleyebiliyorsan ertele şimdi, annen baban geçmişte o kadar düğüne gitti. Çeyrek tam altın falan dağıttı. Onları bir topla. Bir dönsün çarkki sende yolunu bul.
2) Sakın Türkiye'ye dönme evlenmenden daha büyük bir hata olur bu. Kesinlikle dönme, arada tatile gel gez dolaş, keyfini çıkar memleketin, ama yaşama. Zaten her türlü Rusya'nın yaşam standartı daha iyi olduğu için adapte olması.(Mümkünse Rusya'ya beni de alsan olmaz be şefim.) kolay olur diye düşünüyorum.
3)Evlenmedim bilemeyeceğim şefim.

Bence önce evlen, sonra bu soruyu tekrar sorarsın :D

Evlenme teklif etmişsin, o da kabul etmiş. Gidin bi zags'a kıyın nikahı :D

Merhabalar herkese.

3-) Evlendikten sonra kadınlar erkekler üzerinden harbiden hakimiyet kuruyor mu? Hani şu çıkamazsın, gidemezsin. Onu yapma bunu yapma. Böyle olacak, o bu şu. Arkadaşlarımdan belki 20 25 kişi evlenmiştir. Hepsi değişti. Sizce de evlendikten sonra terazi değişiyor mu?...

Herhalde değişecek. öyle diskotekaya gitmek yok. Öyle Nastyanın kedisi hastaymış, bi ziyarete gideyim yok. Halı saha yok, sauna yok. Yemeğe, gezmeye birlikte gideceksiniz. Zaten kızın işi yok evde. Dil kursuna falan gider, çevre yapar kendine de - ondan ayrı hareket edersen illa ki sıkıntı çıkarır.

Bu konu sadece Türk olmasıyla ilgili değil, Rus olsa da çıkarır. Bir de, üzerime vazife değil ama müstakbel eşin modern biridir diye umuyorum. Ee Rus kızlarının durumu ortada, onlara göre normal olan kıyafet, sen bakmasan bile eşini deli edebilir. Üstelik konuşmalardan bir şey anlamayacak. Mazallah biri sana saat sorsa kavga çıkar.

Yalnız şunu da söyleyim, Rus kızlarının tamamını topla, 1 tane Türk kızı etmez. Ben gördüğümü söylüyorum. Elbette istisnası vardır ama genel olarak Ruslarda Aile kavramı yok. Daha iyisini zor bulursun.

Seviyorsan evlen, zaten teklif etmişsin

Burdan dönmek... ne bileyim, sen kendini onun yerine koy bi düşün. Sevgilin sana evlenme teklif etmiş, sonra yok sen oralarda yapamazsın deyip bırakmış

Bir de niye böyle önemli bir kararı soruyorsun ki. Evlenme desek evlenmeyecek misin harbiden? :D

Evlendikten sonra kadınlar erkekler üzerinden harbiden hakimiyet kuruyor mu? Hani şu çıkamazsın, gidemezsin. Onu yapma bunu yapma. Böyle olacak, o bu şu.

Zaten onun için evleniyorlar.
Evlenmeden önce sıradan bir insandır, evlenince bir erkek üzerinde hakimiyet kurmak onlar için paha biçilmez bir atılımdır.
Kadınlar hakimiyeti her zaman sözlü veya fiziki davranışla yapmaz, genelde içinden sürdürür ve karar verilecek yerlerde belli eder. Belli etmekle de kalmaz, bizzat etkiler, masum görünüp etkilemek onun en büyük güçlerinden biridir.
Tabi bunu kötü olduğundan değil, yapısından dolayı yapar.
Yani aile yaşamı denen ortamın nasıl yürüyeceği tamamen kadının niyetine bağlıdır.
Peki erkeğin hiç mi rolü yok?
Bu anlamda sorumluluk sahibi olmak ve kadına karşı hatasız olmak bir şey ifade etmez.
Dolayısıyla erkeğin hiç rolü yok, bütün yaşam biçimi kadının duruşuna bağlı olarak şansa kalmıştır.
Hani bu söylediklerim belki içini sızlatabilir ama katılsan da katılmasan da dünya gerçeği böyle.

1-) 2. dalga yolda düğün ertelenebilir.

2-) götürdüğün yerde dil öğrenip oda bir işe girerek bu sıkıntıyı atlatabilirsiniz.

3-) bunu bilecek en son kişi biziz zira bahsettiğiniz bu tip eşler ilişki sırasında kendini belli ediyor.

Fakat şu bir gerçek statüsü yüksek olan kimse baskılanan olmaz :)

Merhabalar herkese.

Konu dışı olduğu için buraya açmakta fayda gördüm. Konu açma sebebim ise farklı insanlardan, farklı bakış açılarını dinlemek. Geyik konusu değildir.

Soruma gelmeden önce ufak hikaye geçmişini anlatayım.

6 Senelik beraberliğimiz doğrultusunda çok güzel evlenme teklifi ettim. Korkmuyordum zaten hayır demesinden ama diz çökerken de insan tedirgin olmuyor değil. Evet dedi. Hoş güzel, hiçbir sorun yok. Kızın ailesi ile bizim ailede birbirlerini tanıyorlar. Normalde karantina süreci olmasa idi. Mart aylarında isteme, bu aylarda da düğün olurdu. Karantina olduğu için bulunduğum ülkeden çıkamadım, ortada da bu kadar hastalık konusu varken de dile getirmedi aileler evlenme olaylarını. Şu an ortam sakinleşmişken düğün yapma planlarımız var.

Sorumda şu şekilde.

1-Karantina olmasından kaynaklı yakın çevre haricinde kimse gelemez. Gelmek istemez hastalık korkusundan. Sizce 1 sende daha beklemeli miyim? Düğün İstanbul'da olacak.

2-) kendim ülkemizin şartları gereği 3 senedir yurt dışında yaşıyorum. Bulunduğum konum, yaşam şartlarım ve imkanlarım doğrultusunda asla ama asla TR'e dönmek istemiyorum. Evlendikten sonra kızın ailesi ikna oldu ama halende kızı buraya getirmek istemiyorum. Tek başına olacak, çevresi, ailesi, arkadaşları olmayacak. Hani ben işteyim, o Full evde olacak. Tek başına evde olacak. Sorun sıkıntı halleri var. Hastalık var. Uğraşacak aktivite bulsa da sonuçta nereye kadar. Kendisi de sevdiği için kabul ediyor ama bunu ona yaşatmak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Bunu tamamen onu düşündüğüm için istiyorum.

3-) evlendikten sonra kadınlar erkekler üzerinden harbiden hakimiyet kuruyor mu? Hani şu çıkamazsın, gidemezsin. Onu yapma bunu yapma. Böyle olacak, o bu şu. Arkadaşlarımdan belki 20 25 kişi evlenmiştir. Hepsi değişti. Sizce de evlendikten sonra terazi değişiyor mu? Evli olanlar illaki var aramızda. Şeffaf yorum yaparsa sevinirim. :)

Bende gurbette olduğum için seni anlayabiliyorum tabii Rusya hariç her neyse bence 1 yıl daha bekleyebilir corona nedeniyle bir de çok aşık olsan bile sevgili olmak ayrı bir ömür birlikte yaşamak ayrı yani evlenmek ciddi bir konudur bir ömür geçireceğin biriyle 1 hafta sonra nafakaya bağlanmak istemezsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı