Evlilik yaşı kaç ve evlenmeyi düşünüyor musunuz?

Evlilik oluyorsa çok eşlilikte olmalıdır,
Bekarken insanların %80'i çok eşli takılıyor zaten :D Evlenince bunu sürdürenler de var, yani yok değil.
ayrıca çoluk çocuk yoksa nafaka vs. de olmamalıdır.
Buna katılıyorum. Çocuk varken çocuğa gitmesi gereken paraları sevgilileriyle yiyen kadınlar bile var. Sistem saçma ve erkeği harcamaya odaklı. Çocuk yokken kadına nafaka ödemek ise saçmalığın daniskası.

Evliliğin belirli bir üst yaş sınırı olmaz, kişinin kendini hazır hissetmesi önemli. 3 ay sonra 32 yaşına gireceğim, hâlâ evliliğe hazır hissetmiyorum. Demek ki yaşım gelmemiş, neyse ki kız arkadaşım da zorlamıyor gönderme yaparak. :D

Şu anda evlenmek konusunda isteksizim de gelecekte ne olacağını bilemeyiz. Bir bakarsın bir coşkulu anda aklımı dinlemeyip teklif ederim, birkaç ay sonra masada ayağa bastırmamaya çalışma moduna geçebilirim belki.

Ancak TR şartları evliliğe uygun değil. Bence kimse evlenmemeli, eşmiş, hayat arkadaşıymış berbat şeyler. Hepsi yalan, aşk meşk yok. Bir yere kazık girdikten sonra çok geç oluyor.
Bir ilişkinin en önemli yapı taşı güvendir. Güven bir kere kaybolursa masadan sevginin, saygının, aşkın kalkmasına şaşırmamak lazım. Bu sebeple ilişkilerde doğal olmak, olduğun kişi olmak, yalandan uzak durmak önemlidir. Kuşkuyla baktığınız bir insanı sevemezsiniz, her saniye beni aldatıyor mu, acaba kiminle diye düşündüğünüz bir insanla hiçbir şekilde mutlu olup sağlıklı bir ilişki yürütemezsiniz.

Herkes aldatılabilir, herkes arkasından vurulabilir. Hayat uzun ve önüne kriterlerine uyacak binlerce insan çıkacak. 1 insan yüzünden her şeyden soğumak saçma. Kaderin öyle bir oyununa gelirsin ki, bu lafları ağzına tıkar hayat. Büyük konuşma derim.

Bir ilişkinin en önemli yapı taşı güvendir. Güven bir kere kaybolursa masadan sevginin, saygının, aşkın kalkmasına şaşırmamak lazım. Bu sebeple ilişkilerde doğal olmak, olduğun kişi olmak, yalandan uzak durmak önemlidir. Kuşkuyla baktığınız bir insanı sevemezsiniz, her saniye beni aldatıyor mu, acaba kiminle diye düşündüğünüz bir insanla hiçbir şekilde mutlu olup sağlıklı bir ilişki yürütemezsiniz.

Herkes aldatılabilir, herkes arkasından vurulabilir. Hayat uzun ve önüne kriterlerine uyacak binlerce insan çıkacak. 1 insan yüzünden her şeyden soğumak saçma. Kaderin öyle bir oyununa gelirsin ki, bu lafları ağzına tıkar hayat. Büyük konuşma derim.
Sanki her ay bana talip olan biri çıkıyor anasını satayım, ben adım atmadığım sürece hiçbir karşı cins ilgilenmiyor bile, bu kadın ile erkeğin psikolojik farklılıklarından kaynaklanıyor. İnsan Erectus sonrası doğasında erkek avcı, kadın ise av konumunda evrildi. Bu evrilme durumu bana kalırsa erkeği daha feminen bir hale getirdi. Ben, benimle yarışacak ve bana ihtiyaç duracak biriyle birlikte olmak istiyorum. Ben sevmek değil sevilmek istiyorum, sevgimi hak etmeyen birine karşı sevgi gösterdikten sonra arkadan bıçaklanmak aşırı rahatsız edici bir durum olsa gerek. Jira, yanlış anlama ancak senin hakkındaki düşüncelerimi söylemek istiyorum, senin gibi erkekler kendinin ve kendi hemcinsinin sevgiyi hak etmesi gerektiğini düşünür, ancak karşı cinsin her halukarda sevgiyi hak ettiğini savunur, bu yüzden karşı cinsin sevgiyi ne kadar hak edip etmediğini gram umursamaz. Ben bir kere kazık yerim, ancak senin gibi beta erkekler defalarca kazık yer. Bu benim düşüncem, amacım seni yermek değil, ki seni az çok tanıyorum.

30 yaşımdan önce evlenmeyi düşünmüyorum. Askerlik ve memuriyeti elime aldıktan sonra gönül rahatlığıyla evlenirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı