Evlilik yaşı kaç ve evlenmeyi düşünüyor musunuz?

26-27-28 yaşları iyi gibi. Duruma göre erken de olur geçte.

Jira, yanlış anlama ancak senin hakkındaki düşüncelerimi söylemek istiyorum, senin gibi erkekler kendinin ve kendi hemcinsinin sevgiyi hak etmesi gerektiğini düşünür, ancak karşı cinsin her halukarda sevgiyi hak ettiğini savunur,
Hayır, karşı cins için tek kriterim nefes alsın mottosu değildir. Terk edilmekten çok terk etmişliğim var, tanıyınca sevecek bir şey bulamadığım için.

Sevgi ve saygı, ikisi de hak edilir ve kazanılır. Herkese karşı gösterilmez, sevginizi hak etmeyen kişiye tek taraflı sevgi besliyorsanız sonucu iyi bitmez, ki bitmiyor zaten.

ancak senin gibi beta erkekler defalarca kazık yer.
Betasını, alfasını bilmem. Ben kendimi bilirim, ona göre yaşarım. Kazık yeyince yediğim kazının 5 katını karşı tarafa yaşatırım, kendime yapılmasını istemediğim şeyleri de karşı tarafa yapmam.

Benim hakkımda endişelenmene gerek yok, ilişkilerin dinamiğini çözecek yaşta, olgunlukta ve tecrübedeyim.

Betasını, alfasını bilmem. Ben kendimi bilirim, ona göre yaşarım. Kazık yeyince yediğim kazının 5 katını karşı tarafa yaşatırım, kendime yapılmasını istemediğim şeyleri de karşı tarafa yapmam.

Benim hakkımda endişelenmene gerek yok, ilişkilerin dinamiğini çözecek yaşta, olgunlukta ve tecrübedeyim.
Sen bendende büyük konuşuyorsun, istediğin kadar kendini bil ve olgun ol, karşı cinsi bilemezsin çünkü sen, sensindir, karşındaki insanın zihnini okuyamazsın.

Size göre evlilik yaşı kaç? Evlenmeyi düşünüyor musunuz?

Param ve mesleğim varsa dilediğim yaşta evlenebilirim.
18 yaşında param olsaydı 18'de evlenirdim.
Hayatınıza birini alırken onu bir yuvadan çıkarttığınızı unutmamak gerekiyor. Orada mutlu mesut yaşarken kendi hayatınıza aldığınızda onu eski zamanlarını aratacak konumda bırakmamanız lazım. Kendinizden sorumluyken iki kişiden sorumlu olmak kolay değil. Bu yüzden yeterli olgunlaşma ve yeterli para düzeyi elde edildiği zaman evlenmek gerektiğini düşünüyorum. Şuan 21 yaşındayım her halde 26 gibi evlenirim.

18 yaşında üniversite kazansam 22 yaşında bitirsem 2 yıl iş bulma derken 24-25 civarına geliyor benim hesabıma göre. Tabii evlenecek birisini bulmak da zor. Sonuçta parasız pulsuz evlenemez kimse.

Beni frenlemeye çalışmayacak, arkamda durabilecek birisini bulabildiğim zaman evet. Evliliğin yaşı yoktur, her insanın beklentileri ve olgunluk yaşı farklıdır. Kimisi 21 yaşında hazırken, kimisi 40 yaşında hazır değildir.

Güvenebileceğim birisini kolay kolay bulacağımı zannetmiyorum.
Bu devirde babama bile güvenmiyorum açıkcası.
30 üstü iyidir.

Dünyaya bakıldığında Türkiye'nin belirlediği 18 yaş sınırı oldukça iyi. Fakat ben 20 yaşın daha ideal olduğunu düşünüyorum. Hiçbir bireyin meslek ve iş sahibi olmadan evlenmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Bir de cinsel rüşt yaşı var. Bence evlenme yaşıyla aynı olmalı. Avrupa ülkelerine baktığımda cinsel rüşt yaşı ve evlenme yaşı farklı. Türkiye'de aynı olması yine oldukça iyi.

Geri
Yukarı