Excalibur 23" 200 Hz monitörde HDR gözü rahatsız ediyor

Chezzaritz

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500

ZOTAC OVERCLOCK EDITION RTX 3060 8GB

GIGABYTE A520M

DDR4 HP 2X8 16GB RAM

CRUCIAL 1TB M2 SSD
Monitör
E238FIF-D
Excalibur 23.8 200Hz monitör aldım. HDR açtığım zaman inanılmaz derecede keskinleşiyor ve çok canlı renklere giriyor. Gözü rahatsız ediyor. Bunun normalinin bu şekilde olduğunu sanmıyorum. Nasıl düzeltebilirim? Windows'un ayarlarından HDR'ı açtım renkler soluklaştı ayarlardan açtıktan sonra monitörden açtım fakat yine de fazla rahatsız edici bir canlılıkda. İlk defa yeni nesil bir oyuncu monitörü kullanıyorum. Yapmam gereken başka ayarlar var ise söylemekten çekinmeyin. Teşekkürler.

Monitoru iade etmekle ise baslayabilirsin cunku kendisi berbat bir monitordur. Ardindan butceni belirtip bizden guzel ve isabetli bir urun onerisi alarak mutlu sona kavusmak da ikinci adim.

Monitoru iade etmekle ise baslayabilirsin cunku kendisi berbat bir monitordur. Ardindan butceni belirtip bizden guzel ve isabetli bir urun onerisi alarak mutlu sona kavusmak da ikinci adim.
Monitor kısmında pek alternatifim yok belirli bir yerden alıyorum çünkü ucuza geliyor.

Değiştirmek şart mı? Ben bir kötülüğünü görmedim. İki gündür kullanıyorum gerçi.

Hocam bir takım testler yaptım siyah ekranda yukarıdan iki adet ışık hüzmesi iniyor. Pazartesi ilk işim monitörü iade etmek şuanda kutusuna geri koyuyorum

Hocam tavsiyeniz üzerine bugün değiştirdim. Şuanda MSI G2422 kullanıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı