Excalibur E850 ekranda çizgi sorunu

Tuğba Karaca

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar Excalibur E850 i7 işlemcili oyun bilgisayarı. Alalı 2 yıl oldu. Ama 1 yıldır bu şekilde laptop sizce neden? 3-4 kere açıp yeniden başlatıyorum. Windows ekrana gelene kadar ekran siyah olarak kalıyor. Sizce ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2019-11-28 at 15.59.09.jpeg
    WhatsApp Image 2019-11-28 at 15.59.09.jpeg
    137 KB · Görüntüleme: 66
Bilgisayar açıldıktan sonra oyun oynarken veya bekleme modundayken yine bu çizgi ile karşılaşıyor musunuz?

Bilgisayar Excalibur E850 i7 işlemcili oyun bilgisayarı. Alalı 2 yıl oldu. Ama 1 yıldır bu şekilde laptop sizce neden? 3-4 kere açıp yeniden başlatıyorum. Windows ekrana gelene kadar ekran siyah olarak kalıyor. Sizce ne yapmalıyım?
Ekran kartı arızası. Servise gönderin derdim de servisi ne ola ki?

Herhangi bir işlem uygulamadan garanti servisine verin ki garanti dışı kalmasın ürün. Yüksek ihtimal ekran kartı ile alakalıdır, eski masaüstü bilgisayarımda başıma gelmişti ekran kartını değiştirdikten sonra düzeldi.

Yaşadığınız problem ekran kartınızın çipsetinden kaynaklanıyor olabilir. Laptop kullanırken benzer problem benimde başıma gelmişti. Eğer oyun oynamıyorsanız, Nvidia GTX ekran kartınızın sürücülerini kaldırıp işlemcinizin dahili grafik yongasını, sürücülerini kurup kullanabilirsiniz. Sadece dahili ekran kartı kullandığınız halde problem hala devam ediyorsa problem ekranda demektir. Garanti durumuna göre Ekran değişimi yapılabilir. Eğer harici grafik kartınız bozulduysa anakarta gömülü olduğu için bunun değişimi söz konusu değildir, olsa bile bir laptop parası daha isterler.

Hanımefendi probleminiz ekran panel arızası "cof" adlı arızadır.
Dipnot;
Ekranınızı nemli ıslak mendil ve bez ile silmeyiniz.
Kuru olmalı ve çok fazla şiddet uygulamadan siliniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı