Excalibur G650 Linux Boot etmiyor

Şöyle ki, bilgisayar açılırken f2 ile biosa giriyorum "secure boot : disabled" şeklinde ayarlıyorum boot menuden de usb yi ilk sıraya taşıyorum ve f10 ile değişiklikleri kaydedip çıkıyorum, ve direkt olarak windows ile başlıyor. Diğer denememde ise açılışta direkt f12 ile boot menüye giriyorum ve usb'yi seçip <enter> yaptığım zaman ekran git gel yapıp tekrar boot menüye atıyor ve sadece ssd seçince girebiliyorum o zaman da windows açılıyor.

USB'yi dogru hazirladiginizdan emin misiniz? Rufus uzerinden DD modunda tekrar yazdirmayi deneyebilirsiniz. Bu da olmazsa indirdiginiz imaji dogrulamayi veya yeniden indirmeyi deneyebilirsiniz.

USB'yi dogru hazirladiginizdan emin misiniz? Rufus uzerinden DD modunda tekrar yazdirmayi deneyebilirsiniz. Bu da olmazsa indirdiginiz imaji dogrulamayi veya yeniden indirmeyi deneyebilirsiniz.
Kali.org üzerinden doğru imajı indirdim ve rufus ile "MBR Disk Bölüm düzeni, Fat32 Dosya Sistemi , DD Yansıması" seçenekleriyle yazdırdım. İmajın doğru olduğunu biliyorum çünkü farklı bir bilgisayarda kurulum gerçekleştirmiştim.

Kali.org üzerinden doğru imajı indirdim ve rufus ile "MBR Disk Bölüm düzeni, Fat32 Dosya Sistemi , DD Yansıması" seçenekleriyle yazdırdım. İmajın doğru olduğunu biliyorum çünkü farklı bir bilgisayarda kurulum gerçekleştirmiştim.

Dostum senin kullandigin dizustu UEFI, sen legacy modunda yazdirmissin. Bu yuzden boot etmiyor sanirim. Rufus uzerinde GPT disk bolumunu sec, digerleri ayni kalsin.

Hemen deniyorum üstad
Dostum senin kullandigin dizustu UEFI, sen legacy modunda yazdirmissin. Bu yuzden boot etmiyor sanirim. Rufus uzerinde GPT disk bolumunu sec, digerleri ayni kalsin.
İşe yaradı teşekkkürler <3
S
Hemen deniyorum üstad

İşe yaradı teşekkkürler <3

Sorunun çözümünü buldum size de aktarayım ki başka biri karşılaşırsa halledersiniz, usbye gpt biçiminde ve dd yansıması olarak yazdırıyoruz, Windows dan hızlı başlatmayı kapatıyoruz sonra güç tuşuna basılı tutarak bilgisayarı kapatıyoruz bilgisayarı açıp ardından biosa gelip legacy modu kapatıyoruz ve secure bootu da kapatıyoruz usb belleği ilk sıraya alıyoruz ve f10 yapıp değişiklikleri kaydedip çıkıyoruz bilgisayar açılırken f12 ile direkt boot menüye gelip ordan usbyi seçiyoruz diğer türlü Windows boot oluyor çünkü ve kali Linux kurulum ekranı karşımıza geliyor 😊

Geri
Yukarı