Excalibur G770 açılmıyor

HilalK

Zeptopat
Daha fazla  
Meslek
E-Ticaret ve Dijital Pazarlama
6 ay önce aldığım Excalibur laptop çalışırken kendiliğinden kapandı ve tekrar açılmıyor. Sadece güç ışığı var, hard disk ışığı yanmıyor. Teknik destek ekibini aradığımda sadece aç kapa yap dediler sonra servise gönder dediler. Yaşadığım şehirde yetkili servis yok ve yetiştirmem gereken işlerim var. Ne yapmalıyım?

Baştan Casper alarak hatayı yapmışsınız zaten bence. İnşallah sorununuz düzelir konuya hakim arkadaşlar yardımcı olur umarım. HDD kaynaklı olması muhtemel ancak hard disk ışığını nasıl gördünüz onu anlamadım?

Artı -1 Eksi
Destek ekibinin işi bu değil, servise yönlendirmesi normal. Bazı markalar 10 gün ve üzeri işlemlerde yerine cihaz gönderebiliyor servise bunu sorun. Eğer kullanıcı hatası vs yoksa cihaz değişimine kadar gidebilir.

Son olarak: Casper almayın, aldırmayın.

Artı -1 Eksi
Benim başıma gelmişti bilgisayara başka bir SSD takıp Windows flash bellek ile tekrar format attım.
Zannedersem bilgisayarın boot ayarlarını bozmuştum.

Hangi İşletim sistemi vardı?
Windows 11 pro

Baştan Casper alarak hatayı yapmışsınız zaten bence. İnşallah sorununuz düzelir konuya hakim arkadaşlar yardımcı olur umarım. HDD kaynaklı olması muhtemel ancak hard disk ışığını nasıl gördünüz onu anlamadım?
Pişman olduk ama iş işten geçti.
Sol yan tarafta 3 ışık var, ortadaki HDD durum göstergesi ışığı. Diğer ikisi yansa da o yanmıyor.

Destek ekibinin işi bu değil, servise yönlendirmesi normal. Bazı markalar 10 gün ve üzeri işlemlerde yerine cihaz gönderebiliyor servise bunu sorun. Eğer kullanıcı hatası vs yoksa cihaz değişimine kadar gidebilir.

Son olarak: Casper almayın, aldırmayın.
Kullanıcı hatası değil kesinlikle. Çalışır durumdayken kendiliğinden ekran kapandı.

Eğer yerine cihaz verirlerse çok iyi olur. Teknosa'dan almıştım zaten. Onlarla da iletişime geçtiğimde "cihazı getirin yetkili servise gönderelim" dediler.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Windows 11 Pro

Sol yan tarafta 3 ışık var, ortadaki HDD durum göstergesi ışığı. Diğer ikisi yansa da o yanmıyor.

Kullanıcı hatası değil kesinlikle. Çalışır durumdayken kendiliğinden ekran kapandı.

Eğer yerine cihaz verirlerse çok iyi olur. Teknosa'dan almıştım zaten. Onlarla da iletişime geçtiğimde "cihazı getirin yetkili servise gönderelim" dediler.

Servise zaten gönderirler fakat işinizin oldugunu belirtin. Yerine cihaz isteyin, mağdur edeceklerini sanmıyorum.

Artı -1 Eksi
Windows 11 Pro.

Ben de zamanında bilmeyerek almıştım aşırı ısınma sorunu vardı daha FreeDOS ekranında bile hemen ertesi gün iade etmek istedim çok uğraştırdılar beni Allah'tan N11 üzerinden almıştım kendileri gerekli hukuki desteği vereceklerini söyleyince hemen yaptı iademi Casper şirketi size diyeceğim cihaz yerine paranızı geri almanız kesinlikle hakkınızı arayın. Çünkü yeni cihaz veriyorlar ve yine benzer saçma sorunlarla karşılaşıyorsunuz.

Artı -1 Eksi
Ben de zamanında bilmeyerek almıştım aşırı ısınma sorunu vardı daha FreeDOS ekranında bile hemen ertesi gün iade etmek istedim çok uğraştırdılar beni Allah'tan N11 üzerinden almıştım kendileri gerekli hukuki desteği vereceklerini söyleyince hemen yaptı iademi Casper şirketi size diyeceğim cihaz yerine paranızı geri almanız kesinlikle hakkınızı arayın. Çünkü yeni cihaz veriyorlar ve yine benzer saçma sorunlarla karşılaşıyorsunuz.
Ben alalı 6 ay olduğu için paramı geri vereceklerini pek sanmıyorum ama gerçekten 20 bin lira çöpe gitmiş gibi hissediyorum. Kesinlikle hakkımı arayacağım.

Artı -1 Eksi
Ben alalı 6 ay olduğu için paramı geri vereceklerini pek sanmıyorum ama gerçekten 20 bin lira çöpe gitmiş gibi hissediyorum. Kesinlikle hakkımı arayacağım.

Ben de bundan 2 yıl önce 15 bin TL vermiştim zor kurtardım paramı teknik servisleri ve müşteri hizmetleri de rezalet ötesi bir firma aklıma geldikçe sinirleniyorum. Sizin minimum 2 yıl garantiniz vardır tüketici heyetine başvurabilirsiniz cihaz yenilense bile ısı ve performans testlerini yapın genellikle cihazlarının çoğu sıkıntılı oluyor malzeme kalitesi vs.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı