Çözüldü Excalibur G770 Battery Boost oyunlarda takılma ve FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MmelihalpP

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
İ5 11400H
Casper'da battery Boost diye bir teknoloji varmış. Ağır oyunları çalıştırınca bataryadan da güç emiyor ve %50'ye düştüğü zaman oyunlarda 80 FPS'den 10 FPS'ye düşüyor. Aynı zamanda ses de takılıyor ve çok rahatsız ediyor. Bu teknolojiyi kapatınca aralığı açılıyor ama yine oyun 60 FPS olmasına rağmen takılıyor gibi duruyor ve yine FPS dropları yiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Prizde oynuyorum , performans ayarları tam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kapatınca atıyorum battery Boost varken 80, 50'ye düşünce 15 ise (bende bu şekilde ) genel olarak 60 falan mı oluyor? Öyleyse kapatacağım değmez.

Yeni BIOS'la birlikte sorunu bir nebze de olsa azalttılar BIOS'u güncelleyip özelliği kapatırsanız iyi olur bence. Diğer mesaj yazdığım konulara bakıp daha iyi bilgi alabilirsiniz bu sorun hakkında çok konuşuldu konularda.
BIOS'da Advanced settings'deydi sanırım oraddaki battery Boost özelliğini disabled yapmanız gerekiyor.

Hocam ben G770'de CP221 adlı BIOS'u kullanıyorum ama öyle bir seçenek göremedim nereden kapatabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı