Excalibur G770 fan sesi çok çıkıyor

Yigitturan41

Femtopat
Daha fazla  
Normalde 40 derece ısısı var bilgisayarın, oyunlarda da aynı ama oyunlarda nedense çok fan sesi cıkıyor.
Cihazım Excalibur g770.

Ama nedense FPS dusmuyor, performans yüksek ama ses çok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde 40 derece ısısı var bilgisayarın, oyunlarda da aynı ama oyunlarda nedense çok fan sesi cıkıyor.
Cihazım Excalibur g770.

Hocam bende Lenovo IdeaPad Gaming 3 GTX 1650 olanı var bende de var genel olarak internette araştırdığımda oyun oynarken yüksek sesin gayet normal olduğunu gördüm PC ısındığı için daha fazla performans almak için oto olarak PC de ki tüm fanlar çalışıyormuş (en azından ben böyle gördüm) ama içiniz rahatlayacaksa garantisi varsa bir servise götürün ne olur ne olmaz.

Cihazım Excalibur g770.

Hocam bende de aynı model vardı ama 1050'li modeli ekran kartı fanı olduğundan dolayı öyle ses çıkartıyor bir de bataryayı çok şişirmemeye çalışın büyük ihtimal touchpadin üstünde touchpad kalkıyor havaya küçük bir bilgi vereyim dedim.

Fanlar deli gibi çalışmazsa maalesef Excalibur'un kasası soğumaz. Aşırı ısınan cihazlar. Ayrıca Control Center üzerinden mod değiştirin yüksek performansta fan sesi aşırı rahatsız edecek düzeyde mümkünse oyun modunda kullanın.

Eğer sistemi uzun süredir kullanıp bakım yaptırmıyorsan sistemi yetkili servise göndermeyi düşünebilirsin bakım için. Ayrıca nasıl bir kasa kullanıyorsun bilmiyorum ama soğutucu stand araştırıp almayı düşünebilirsin. Sistemi yerden kaldıracağı için eğer kasa hava sirkülasyonunda yetersizse stand onu yukarı kaldırdığı için biraz da olsa sistem rahatlayabilir.

Cihazım Excalibur g770.

Eger 1yildan uzun sure olduysa guvenilir bir bilgisiarcida terma macun bakimi ve toz bakimi yaptir eger guvenemezsen servis en iyi tercih olur.

Geri
Yukarı