Excalibur G770 Fast Boot özelliği var mı?

lyciaa_0

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.
Bilgisayarda BIOS'a girdiğimde Fast Boot seçeneğini bulamadım. Bu bilgisayarda var mı, yok mu bilmiyorum şahsen. Yardımcı olabilir misiniz?
Sistem: Excalibur G770 / RTX 3050 4 GB / 16 GB RAM / Intel i7 11.nesil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.
Bilgisayarda BIOS'a girdiğimde Fast Boot seçeneğini bulamadım. Bu bilgisayarda var mı, yok mu bilmiyorum şahsen. Yardımcı olabilir misiniz?
Sistem: Excalibur G770 / RTX 3050 4 GB / 16 GB RAM / Intel i7 11.nesil.
Fast Boot, 2012'den bu yana UEFI 2.3.1C ile bir standarttır. Ancak varsayılan olarak ayar gizlenmiş olabilir.

@Jumrow Hocam rahatsız ettim kusura bakmayın. Sizde BIOS da böyle bir seçenek varmı? Ben baya bir kurcaladım fakat bulamadım. Excalibur yazısında PC çok bekliyor.(20-25sn)

Estağfurullah ne rahatsızlığı. Maalesef BIOS'da böyle bir seçenek yok ama farklı şekilde yardımcı olabilirim. Sizden görev yöneticisindeki başlangıç uygulamaları ve msconfig.exe (Sistem yapılandırması) uygulamasının hizmetler kısmındaki tüm (Microsoft hizmetlerini gizle seçeneği aktifken) hizmetlerin fotoğrafını isteyeceğim.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    59,4 KB · Görüntüleme: 54
  • 2.PNG
    2.PNG
    29,8 KB · Görüntüleme: 43
  • 3.PNG
    3.PNG
    30,2 KB · Görüntüleme: 36
  • 4.PNG
    4.PNG
    28,9 KB · Görüntüleme: 52
1.PNG2.PNG3.PNG4.PNG

Bu işaretlediklerimi devre dışı bırakıp dener misiniz? (Bazı uygulamalara ilk girişte problem yaşayabilirsiniz. msconfig'den tekrar etkinleştirin veya normal çalışırsa ellemeyin.) Bir de Riot Vanguard gerçekten çok etkiliyor. Oyuna her gireceğinizde onu açmayı göze alıyorsanız devre dışı bırakın derim.
1.PNG2.PNG3.PNG4.PNG

Bu işaretlediklerimi devre dışı bırakıp dener misiniz? (Bazı uygulamalara ilk girişte problem yaşayabilirsiniz. msconfig'den tekrar etkinleştirin veya normal çalışırsa ellemeyin.) Bir de Riot Vanguard gerçekten çok etkiliyor. Oyuna her gireceğinizde onu açmayı göze alıyorsanız devre dışı bırakın derim.
Ayrıca CS:GO oynuyorsanız yüksek VAR ve SV değerine ayrıca FPS droplarının bazılarına bu hizmetler sebep oluyor. Özellikle İntel'in hizmetleri.

Eki Görüntüle 1350537Eki Görüntüle 1350538Eki Görüntüle 1350539Eki Görüntüle 1350540

Ayrıca CS:GO oynuyorsanız yüksek VAR ve SV değerine ayrıca FPS droplarının bazılarına bu hizmetler sebep oluyor. Özellikle İntel'in hizmetleri.
İşaretlediklerinizi yaptım fakat tekrardan Excalibur yazısında bekleme devam ediyor 20-25sn ortalama. PC açıldıktan sonra Excalibur yazısının altında noktalar dönmeye başlıyor bu noktalar ilk başta aynı oyunlardaki gibi kasarmış gibi dönüyor sonrasında akıcılığa ulaşıyor bir süre sonra Hoş Geldiniz yazısına atıp 1-2 saniyede açılıyor.
@Jumrow Hocam varmıdır başka bir yöntem? Olmasada böyle kullanacağız artık çokta önemli değil açıkçası.
@Jumrow Hocam varmıdır başka bir yöntem? Olmasada böyle kullanacağız artık çokta önemli değil açıkçası.

Son düzenleme:
İşaretlediklerinizi yaptım fakat tekrardan Excalibur yazısında bekleme devam ediyor 20-25sn ortalama. PC açıldıktan sonra Excalibur yazısının altında noktalar dönmeye başlıyor bu noktalar ilk başta aynı oyunlardaki gibi kasarmış gibi dönüyor sonrasında akıcılığa ulaşıyor bir süre sonra Hoş Geldiniz yazısına atıp 1-2 saniyede açılıyor.
Kusura bakmayın biraz meşgulüm. En müsait zamanda birkaç yöntem daha deneyelim.

Geri
Yukarı