Excalibur G770 işlemci 90 dereceye çıkıyor

erengun

Hectopat
Daha fazla  
1 Hafta oldu alalı, PUBG Mobile'de 90 dereceleri görüyordum. İşlemcide Intel Utility denen programla voltaj 90'dan 35'e düşürdüm sonra ThrottleStop mu neyse ondan turbobost devre dışı bıraktım. Güç seçeneklerinden yüzde 100 olan işlemci seçeneğini 90 yaptım 60 derecelere düşürdüm. Bugün oyunlara girdiğimde 55 FPS altına düşmeyen FPS, 20'lerde. İşlemci 45 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS düşüşü oldukça normal, harici programlarla işlemler yapmışsınız çünkü. Bunları sıfırlayın ve uygulamaları kaldırın. Sonra cihaza termal macun değişimi ve kasa/fan temizliği yapın.

Hocam afedersiniz ama işlemcinin içine etmişsiniz... Umarım youtube dan izlediğiniz videolar ile değil de araştırarak yaptınız bu hareketi...

1 Hafta oldu alalı, PUBG Mobile'de 90 dereceleri görüyordum. İşlemcide Intel Utility denen programla voltaj 90'dan 35'e düşürdüm sonra ThrottleStop mu neyse ondan turbobost devre dışı bıraktım. Güç seçeneklerinden yüzde 100 olan işlemci seçeneğini 90 yaptım 60 derecelere düşürdüm. Bugün oyunlara girdiğimde 55 FPS altına düşmeyen FPS, 20'lerde. İşlemci 45 derece.
Valla kim tavsiye etti bilmiyorum ama bin defa diyoruz Casper almayın. Bedava verseler kullanmam. Ucuz diye alınmaz.

Geri
Yukarı