Excalibur G770 laptopta FPS düşüşü

qwedtor

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, hemen konuya giriyorum 7 ay önce aldığım G770 model laptopta 1 ila 2 ay önceden beri tekrarlanan aşırı performans düşüşü ve çok hızlı ve sesli çalışan fanlar sorunundan servise gönderdim. Zaten Vatan'dan aldığım için arkadaşlar yardımcı oldu güzelce sorunu anlattık. Servise gönderdik ve şimdi sozde tamiri yapılmış ve açıklama konulup geri kargolanmis. Benim merak ettiğim bu açıklamaya göre ne yapıldığı. Yani sorun benden mi kaynaklanıyor? Üstünkörü bakim yapıp geri mi göndermişler kafayı yedirtecek seviyede FPS düşüşü devam mı edecek? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240429_201302.jpg
    Screenshot_20240429_201302.jpg
    312,1 KB · Görüntüleme: 24
Merhaba, hemen konuya giriyorum 7 ay önce aldığım G770 model laptopta 1 ila 2 ay önceden beri tekrarlanan aşırı performans düşüşü ve çok hızlı ve sesli çalışan fanlar sorunundan servise gönderdim. Zaten Vatan'dan aldığım için arkadaşlar yardımcı oldu güzelce sorunu anlattık. Servise gönderdik ve şimdi sozde tamiri yapılmış ve açıklama konulup geri kargolanmis. Benim merak ettiğim bu açıklamaya göre ne yapıldığı. Yani sorun benden mi kaynaklanıyor? Üstünkörü bakim yapıp geri mi göndermişler kafayı yedirtecek seviyede FPS düşüşü devam mı edecek? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam sizin yazılımda ki hatanızı onarmışlar yani FPS düşüşü çözüldü muhtemelen ama fanları Turbo'da oynamanız şart ısınmaması için.

Hocam sizin yazılımda ki hatanızı onarmışlar yani FPS düşüşü çözüldü muhtemelen ama fanları Turbo'da oynamanız şart ısınmaması için.

Emin olabilir miyiz çözüldugunden? Eski performansina dönsün benim için yeter. Zaten soğutucu da satın alacağım soğutucusuz oynama akılsızlığını da gösteriyordum. Turbo modu yerine soğutucu iş görür mu?

Emin olabilir miyiz çözüldugunden? Eski performansina dönsün benim için yeter. Zaten soğutucu da satın alacağım soğutucusuz oynama akılsızlığını da gösteriyordum. Turbo modu yerine soğutucu iş görür mu?

Laptop yere cok yakinsa yukseltici al, sogutucu is yapmiyor. Geldiginde gorursun eski performansina donup donmedigini. Bir de bilmedigin kaynaklardan indirme yapma, virusler hesaplarini da calabilir.

Laptop yere 0 hocam, çoğu sorduğum arkadaş da standın aşırı tozlandirabilecegini, aşırı düşük fiyatlı bir soğutucu olmazsa iş göreceğini söylüyor. Ne düşünüyorsunuz.

Stant aldığımda yine de Turbo fan modunda kullanmama gerek var mı? Sadece oyun modunda kullansam yetmez mi? O da aşırı ses yapıyor cidden ev aşırı küçük.

G770 sogutma anlaminda kotu. Stant bir miktar sicaklik dusurur ancak oyun moduna alacak kadar rahatlatir mi emin degilim. Eger illa sessiz olsun diyorsaniz islemciyi limitlersiniz, FPS de sicaklik da duser.

Yeni konular

Geri
Yukarı