Çözüldü Excalibur G770 laptopta oyun oynarken bir süre sonra crash veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JettAgam

Centipat
Makaleler
5
Yer
Istanbul/Beyoğlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM : 8Gb (1x8)
İşlemci : Intel İ5-11400H 2.7gHz
SSD : Crucial 500GB (1x)
Ekran Kartı : RTX 3050Tİ 4GB ve İntel UHD Graphics 11th Gen
İşletim Sistemi : Windows 11 Home 64 bit Single Language
Hz : 144Hz
Yine ben. Sorunsuz bir günüm yok.

Excalibur G770 laptopumda 4 5 gün öncesine kadar sorunsuz oyun oynuyordum. Sonra Intel driver and Support assistant programından kntel Arc Graphics'e gelen güncellemeyi yaptım. TAA o güncellemeden beri hangi oyun olursa olsun 15 20dk olmadan crash veriyor laptop. Güç düğmesine basılı tutup kapamam gerekiyor LoL'deyken. Sebebi nedir? Galiba bir programdan test yapıp dosyasını atıyorduk ama adını bulamadım.

Bu arada Aygıt Yöneticisi'nden geriye alabilir miyim güncellemeyi? Adı ne olarak geçiyor Arc'ın?

Görev yöneticisine gireyim belki bir şey vardır dedim. Laptop boştayken intel arc graphics 8gb ramin 3ünü kullanıyormuş. Bellek kullanımı %95lerdeydi. Bununla mı alakalı? Görevi sonlandır yaptım laptopun fanları bile yavaşladı.

Son düzenleme:
Çözüm
Intel Arc yüzünden oluyormuş. RAM'in %90'ı kullanılıyordu. Başlangıçtan devre dışı bıraktım oyundayken bile 70'lerde. Çözüldü.

Laptopunda Intel Arc kontrol paneli olup oyunlarda crash yiyenler bir denesin.

Ha bu arada, Excalibur ve Monstera bulaşmayın. Iyi forumlar.
Intel Arc yüzünden oluyormuş. RAM'in %90'ı kullanılıyordu. Başlangıçtan devre dışı bıraktım oyundayken bile 70'lerde. Çözüldü.

Laptopunda Intel Arc kontrol paneli olup oyunlarda crash yiyenler bir denesin.

Ha bu arada, Excalibur ve Monstera bulaşmayın. Iyi forumlar.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı