Excalibur G770 laptoptan cızırtı sesi geliyor

JettAgam

Centipat
Makaleler
5
Yer
Istanbul/Beyoğlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM : 8Gb (1x8)
İşlemci : Intel İ5-11400H 2.7gHz
SSD : Crucial 500GB (1x)
Ekran Kartı : RTX 3050Tİ 4GB ve İntel UHD Graphics 11th Gen
İşletim Sistemi : Windows 11 Home 64 bit Single Language
Hz : 144Hz
Merhaba. Laptopum Excalibur g770.

Sistem özelliklerim:

500GB Crucial SSD.
8 GB Crucial RAM (8x1)
RTX 3050 Ti 4 GB.
120W liteon adaptör.
i5 11400H.

Okullar kapandığı gün gelmişti laptop. Daha yeni yani.

2 farklı ses var. Ikisini de yazacağım.

-1. ses:

Daha bugün ETS 2 oynamaya başlarken duydum. Galiba SSD tarafından geliyor ses. Kulağımı yaklaştırınca duyabiliyorum. Ufak bir cızırtı var. Onun dışında bu ses rahatsız edici değil.

-2. ses:

Bu sesi ilk olarak Fall Guys oynamaya başlarken duydum, yani 3-4 gün öncesine kadar. Kulak çınlaması gibi ama kulağım çınlamıyor. Laptopu kapatınca veya laptoptan uzaklaşınca ses gidiyor. Ses rahatsız edici ve gerçekten başımı zonklatıyor. 2-3 saniye arayla geliyor ses ve 1 saniye falan sürüyor. Şarjda değilken de bu ses geliyor. Ses adaptörden gelmiyor, direkt olarak laptopun kendisinden geliyor.

Not: Belki işinize yarar bu bilgi. Laptopun bütün sıcaklığı sağ tarafa dağılmış. Solu buz gibi. Sağ tarafa elimi koyunca içindeki fanların dönüşünü hissedebiliyorum.

1. sesi ETS 2 oynarken, 2. sesi sadece ETS 2 ve Fall Guys'ta duydum.

Not 2: Performans düşüşü yaşamıyorum bunlar olurken.

Sebebi nedir?

Yeni aldıysan iade edebiliyorsan et kral.
Excalibur PC alan arkadaşlarım hiç memnun değil 2 3 sene sonra vadesi doluyor

Yeni aldıysan iade edebiliyorsan et kral.
Excalibur PC alan arkadaşlarım hiç memnun değil 2 3 sene sonra vadesi doluyor
8. Sınıfta değişeceğim zaten hocam köye geldiğimiz için mecburen taşınabilir olsun kafasıyla aldık. Bunu alana kadar PS5 alsam daha iyiydi.

Laptopu oyun modunda kullanıyorum şu an ve seslerin hepsi oyun modunda geldi. Ofis moduna alıp bir de öyle deneyeceğim. Düzelmezse kaldım böyle 😀. Teşekkür ederim hepinize ilgilendiğiniz için.

Geri
Yukarı