Excalibur G770 nasıldır?

Arkadaşlar öncellikle herkese merhaba, ben böyle bir bilgisayar almak istiyorum. Oyun odaklı ve yazılım için sizce bu bilgisayarı almalıyım? Bir de bu bilgisayar beni oyunlarda kaç yıl idare eder?
Ürünün linki budur arkadaşlar:

Alma çok ısınıyor ve çok sorun çıkıyor.

ben de bütçe 16 bin olduğundan ve sadece nakit alabildiğimizden g770 almıştım 5k civarı indirimle.
2-3 hafta oldu ve bilgisayar 65 dereceyi geçmiyor(coretemp msi afterburner ve msi afterburner kullanıyorum)
aşırı ısınma sorunu tahmini ne zaman başlar ona göre laptop altı soğutucu düşünüyorum.
ölü piksel vb. testlerini yaptım sorunsuz şuanlık.
uzun zaman kullanınca unutmazsam döner bi daha yazarım. şuraya ortalama fps değerlerini ve sistemi bırakayım
not: 13 eylül 2022 de asıl istediğim lenovo ve asus muadili 25+bin olduğu için bunu seçip 16 bine aldım, içinde win10 değil win11 home geliyor, 3 ay gamepass ultimate ile beraber geliyor ve bazı excalibur klasörleri felan kurulu geliyor gereksiz tabi excalibur duvar kağıtları haricinde.

Ortalama FPS değerleri(yazdıklarıma 5-10 ekleyip çıkarabilirsiniz maç içinde en çok gördüğümü yazıyorum)
R6 Siege:1920x1080 Ultra(Vulkan ile açmadığımdan DLSS kullanmıyorum)
100-110FPS

Valorant:1920x1080 Ultra
140FPS

CS:GO:1400x1050 Lowest(csde ultra 1920 açan vizyonsuzdur)
230-240FPS(düşük olduğunu düşündüğüm tek fps fakat ryzen 7 4800h+3050ti asus rog'lu arkadaştan yüksek alıyorum)

Rocket League:1920x1080 Ultra (2v2)
150FPS(3v3 için 20fps düşüyor,1v1 için 20fps artıyor klasik rl)

bilgisayar şuan aşırı tatmin ediyor ama fiyatı çok yakınsa ve özellikleri neredeyse aynıysa sırf kendi önyargım yüzünden asus TUF almanızı öneririm. o da yoksa en azından hp pavilion yada acer nitro5/aspire 7 alın o da yoksa lenovo i.g3 alın. şuan g770 her ne kadar harika çalışıyorsa da cidden bu muadilleri ile arasında max 2k fark varsa sırf şu olumsuz yorumlar yüzünden "ileride nolucak acaba" diye paranoyak olmanıza değmez gibi duruyor.

Geri
Yukarı