Excalibur G770 prizde oyun oynarken şarj 50'ye düşünce takılma oluyor

Bekir Akdemir

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Eylül ayında Excalibur G770 i5 11400H RTX 3050 modelinde bilgisayar aldım. Uzun süre oyun oynayınca fark ettim ki şarj 50ye geldiğinde oyunda kasma takılma yapıyor teknik servisi aradığımda bunun battery Boost özelliği olduğunu söyleyip duruyorlar fakat şarj 50ye 2 saatte iniyor ve 2 saatten sonra oyundan çıkıp şarjı dolana kadar beklemek zorunda kalıyorum yani kesintisiz oyun oynayamıyorum bu resmen ayıplı mal satmak değil mi? 120W adaptörle geldi yetersiz mi kalıyor anlayamadım bilen varsa yardımcı olabilir mi ne yapmam gerekiyor?

Merhaba. Eylül ayında Excalibur G770 i5 11400H RTX 3050 modelinde bilgisayar aldım. Uzun süre oyun oynayınca fark ettim ki şarj 50ye geldiğinde oyunda kasma takılma yapıyor teknik servisi aradığımda bunun battery Boost özelliği olduğunu söyleyip duruyorlar fakat şarj 50ye 2 saatte iniyor ve 2 saatten sonra oyundan çıkıp şarjı dolana kadar beklemek zorunda kalıyorum yani kesintisiz oyun oynayamıyorum bu resmen ayıplı mal satmak değil mi? 120W adaptörle geldi yetersiz mi kalıyor anlayamadım bilen varsa yardımcı olabilir mi ne yapmam gerekiyor?
Sarjda oynamayı deneyin?

Adaptör yetersiz bununla ilgili forumda uzunca tartışılmış bir konu var hatta, fakat denilene göre anakarti daha fazla güç de kaldırmadigi için yüksek W adaptör alsanda çözülmez.

Adaptör yetersiz bununla ilgili forumda uzunca tartışılmış bir konu var hatta, fakat denilene göre anakarti daha fazla güç de kaldırmadigi için yüksek W adaptör alsanda çözülmez.
Haydaaa. 12. nesil işlemcili modellere 150w adaptör koymuşlar onlar da bunun farkında olmalı sanırım. Peki ben bu bilgisayarı bu şekilde mi kullanacağım yasal yollarla nasıl çözebilirim nereye başvurabilirim?

Hocam sıkıntı olduğunun farkındayım zaten teknik servisle görüştüğümü ve bana ne söylediklerini de yazdım oraya ne yapmam gerekiyor onu soruyorum ben.
Teknik servisi tekrar arayın sorunu belirtin, normalde ürünü yollayın bakalım demeleri gerekiyor. Eğer bundan da sonuç alamazsanız tüketici hakem heyetine başvurmanız gerekiyor..

Haydaaa. 12. nesil işlemcili modellere 150W adaptör koymuşlar onlar da bunun farkında olmalı sanırım. Peki ben bu bilgisayarı bu şekilde mi kullanacağım yasal yollarla nasıl çözebilirim nereye başvurabilirim?

Hakem heyetine basvurabilirsin direkt, 12. nesilde fazla güç çekiyor 150W ona da yeterli gelmeyebilir aslında. Konu burada istersen bir bak.

Geri
Yukarı