Excalibur G770 şarj aleti şalteri arttırdı

Ezezxx

Yoctopat
Daha fazla  
Bugün Excalibur G770 bilgisayarımın şarj cihazına sıvı döküldü ve biraz ıslandı. Hemen kuruladım. Akşam PC çalışıyorken şarj cihazını taktığım anda şalter attı ve bilgisayar kapandı. Tekrar açılmıyor. Teknik servise sordum yeni şarj cihazı vereceğim dedi (satmak için mi bilmiyorum). Eski şarj cihazımı tamamen kurulasam yine çalışır mı?

Ayrıca cihazın kapanmasının sebebinin kendini korumaya alması olduğunu söyledi böyle birşey varmı? ya da Pc bozulmuşmudur?

Şarj aleti kısa devre yaparak şalteri artırmıştır. Bilgisayarın anakarttaki komponent zarar görmediyse tekrardan çalışır. Bu hata kullanıcı hatası olarak da cihazın garanti kapsamından çıkaracaktır. Bataryanın kablosunu çıkartıp 10-30 saniye bekle sonra tak, çalışırsa tahminimce sıkıntı olmayacaktır. Tepki vermiyorsa geçmiş olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün Excalibur G770 bilgisayarımın şarj cihazına sıvı döküldü ve biraz ıslandı. Hemen kuruladım. Akşam PC çalışıyorken şarj cihazını taktığım anda şalter attı ve bilgisayar kapandı. Tekrar açılmıyor. Teknik servise sordum yeni şarj cihazı vereceğim dedi (satmak için mi bilmiyorum). Eski şarj cihazımı tamamen kurulasam yine çalışır mı?

Ayrıca cihazın kapanmasının sebebinin kendini korumaya alması olduğunu söyledi böyle birşey varmı? ya da Pc bozulmuşmudur?
Yüksek ihtimalle çalışmaz çünkü kısa devre etmişsin içindeki elemenalar yanmış olabilir. Laptop'un öyle bir özelliği olduğunu ilk defa duyuyorum. Öyle olsaydı şarjını boşaltmazdı.

Yüksek ihtimalle çalışmaz çünkü kısa devre etmişsin içindeki elemenalar yanmış olabilir. Laptop'un öyle bir özelliği olduğunu ilk defa duyuyorum. Öyle olsaydı şarjını boşaltmazdı.
Anakart kendini korumaya almıştır dedi teknik servisteki kişi farklı şarj cihazı deneyecekmiş
;(

(Arkadaşlar sorunu çözdüm başka bir şarj cihazı kullandığım anda kapalı bilgisayar açıldı)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı