Excalibur G770 SSD slotu var mı?

godZwany

Decapat
Yer
İstanbul/Maltepe
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Excalibur G770
i5-9300H CPU 2.40GHz
16GB
GTX 1650
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Excalibur G770 kullanıyorum. Bilgisayarımda 1TB'lık HDD var değiştirme falan yapmadım aldığımda bu şekildeydi. Bilgisayarıma SSD takabilir miyim nasıl öğrenebilirim? Ayrıca takacaksam, bilgisayarımın daha hızlı olması için kurulumu SSD'ye yapsam yetiyor mu? Aksi takdirde daha hızlı bir bilgisayar için ne yapmalıyım?

Merhaba, Excalibur G770 kullanıyorum. Bilgisayarımda 1TB'lık HDD var değiştirme falan yapmadım aldığımda bu şekildeydi. Bilgisayarıma SSD takabilir miyim nasıl öğrenebilirim? Ayrıca takacaksam, bilgisayarımın daha hızlı olması için kurulumu SSD'ye yapsam yetiyor mu? Aksi takdirde daha hızlı bir bilgisayar için ne yapmalıyım?

Genel olarak her bilgisayarda SSD slotu oluyor. İçini açabilirsen fotoğraf atıp yardımcı olabiliriz. Çünkü ne tür SSD alabileceğini görmüş oluruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper bu kasa için şöyle bir bilgi paylaşmış;

1686129541799.png

Laptoplarda eğer HDD var ise 2.5inç olur eski değilse. HDD çıkarılıp 2.5inç SATA SSD takılabilir. Sizin modelde NVMe slot yani PCI-e M.2 SSD takabileceğiniz bir slot mevcut HDD'yi çıkarmadan. Eğer 12. nesil olsaydı 2 adet PCI-e M.2 slotu olduğu yazıyor teknik detaylar kısmında. Sizde HDD olduğuna göre 2. bir M.2 slotu mevcut değil. 2.5inç SATA+PCI-e M.2 slotu mevcut.

Geri
Yukarı