Excalibur G770 ve GTX1650 laptopa bakım yaptıktan sonra anlamsız performans düşüşü

lyzer3

Yoctopat
Daha fazla  
Excalibur G770 modeline sahibim. Özellikleri: i7 9750H, 16 GB (Dual channel) RAM ve 1650 4 GB ekran kartı. Alalı 4 sene falan oluyor ve her zamanki gibi senede bir kere yaptığım bakımını yapmak için laptopumu açtım bakımını yaptım ve kapattım. İlk açılışta NVIDIA ekran kartını görmedi bilgisayar. Driver güncelledim sorun çözüldü fakat bu sefer de inanılmaz bir FPS düşüşü ve drop problemi ortaya çıktı. Driver yükleyip kaldırmak vb. her yolu denedim çözemedim. Örneğin Valorant Poligon'da 300-400 arası FPS alan cihaz şu an 180 üzerine çıkmıyor. GTA 5 Online'da ise sürekli takılmalar yaşanıyor.

GPU kullanımında vs bir sıkıntı görünmüyor %95'lerde bir kullanım mevcut fakat gözüme çarpan en büyük şey önceden düzgün çalışırken ekran kartı 84 derecelerde çalışıyordu şu anda sorun başladığından beri en güçlü oyunda bile 70'in üzerine çıkmıyor. Ekran kartının arızalandığından şüpheliyim. Bir fikri veya yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı