Excalibur G770'e RAM taktıktan sonra sistem açılmıyor

berke1485

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Casper Excalibur G770 modelindeki bilgisayarımın içinde 8 GB, 3200MHz, DDR4, CL22 olan bir RAM bulunuyor. 16 GB RAM yapabilmek amacıyla bire bir aynı özelliklere sahip bir RAM daha satın aldım. Bugün elime ulaştı, taktım ancak bilgisayar çalışmadı. Çıkarttığım zaman tekrar çalışmaya başladı. Ancak o RAM'i taktığım zaman bilgisayar açılmıyor. Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM büyük ihtimalle arızalı ya da uyumsuz olabikir, çalışan RAM'i diğer sokete takıp çalıştırmayı deneyin. Sorunun sokette olmadığından emin olalım.

RAM'in altını silgi ile silip tekrar deneyebilirsin, olmazsa muhtemelen RAM sorunludur sokette sıkıntı olma ihtimali çok daha düşük. Gene de stok RAM'i diğer slota takıp da denersiniz ekstradan.

RAM'in altını silgi ile silip tekrar deneyebilirsin, olmazsa muhtemelen RAM sorunludur sokette sıkıntı olma ihtimali çok daha düşük. Gene de stok RAM'i diğer slota takıp da denersiniz ekstradan.
Teşekkür ederim, deneyip haber vereceğim.

Hocam ram altını silip tekrar denedim ancak yine sonuç alamadım. Ayrıca stok olan RAM'i diğer slota taktığımda ise bilgisayar çalışıyor ancak ekran gelmiyor. Ne yapacağımı bilemedim.

Son düzenleme:
anladığım kadarıyla slotta bir sıkıntı gözüküyor, çalışan slot ile yeni rami deneme yaptınız mı? eğer bu şekilde bilgisayar açılır ile slottaki arıza kesinleşmiş olur,bu durumda bilgisayarı garantiye göndermenizi tavsiye ederim.

anladığım kadarıyla slotta bir sıkıntı gözüküyor, çalışan slot ile yeni rami deneme yaptınız mı? eğer bu şekilde bilgisayar açılır ile slottaki arıza kesinleşmiş olur,bu durumda bilgisayarı garantiye göndermenizi tavsiye ederim.
Yeni aldığım RAM'i alıp düzgün slota taktım ancak yine sonuç alamadım. Anladığım kadarıyla hem yeni aldığım RAM, hem de slot sıkıntılı.

Yeni aldığım RAM'i alıp düzgün slota taktım ancak yine sonuç alamadım. Anladığım kadarıyla hem yeni aldığım RAM, hem de slot sıkıntılı.
Hocam bir düzeltme yapmak istiyorum. Bugün tekrar denedim ve aynı anda iki RAM bilgisayara takılıyken bilgisayar açıldı. Ancak RAM 8gb olarak görünüyor. Muhtemelen yeni aldığım RAM okunmuyor pc tarafından. Slot değişimi yaptım sonuç yine aynı, slotlarda sıkıntı yok. Tamamen RAM arızalı ya da ben oturtamadım. Tekrar deneyip haber vereceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı