Excalibur G860 aniden kapandı ve açılmıyor

KShieda

Hectopat
Casper Excalibur G860 laptopunu kullanıyorum, WD2 oynarken bir anda ekran vb. gitti ve bilgisayar kapandı gibi oldu. USB portlarından bir tanesi güç alıyor gibi gözüküyor ona ekipman taktığımda ekipmanın ışığı yanıyor ama PC güç butonuna basılı tuttuğumda açılmıyor veya kapanmıyor, fan sesi vb. hiçbir şey yok. PC'yi şarjdan çıkarıp şarjını bitirmeyi denedim ama pek güç tüketmiyor sanırım bu durumdayken, yardımcı olur musunuz?

IMG_20210124_163836.jpg

IMG_20210124_163809.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper Excalibur G860 laptopunu kullanıyorum, WD2 oynarken bir anda ekran vb. gitti ve bilgisayar kapandı gibi oldu. USB portlarından bir tanesi güç alıyor gibi gözüküyor ona ekipman taktığımda ekipmanın ışığı yanıyor ama PC güç butonuna basılı tuttuğumda açılmıyor veya kapanmıyor, fan sesi vb. hiçbir şey yok. PC'yi şarjdan çıkarıp şarjını bitirmeyi denedim ama pek güç tüketmiyor sanırım bu durumdayken, yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 850801

Eki Görüntüle 850802
Garantisi varsa garantiye verin?

İçini açmadan kurcalamadan garantiye gönderin. Casper garanti konusunda sıkıntı çıkarabiliyor eğer müdahale edilmişse.

Düzenleme: Garantisi yokmuş. Yetkili servislere danışabilirsiniz yine de çözüm bulunmazsa aklınızda bulunsun.

Anakart yanmış olabilir veya işlemci.
Fazla ısınmamıştı diğer oyunlarda daha fazla ısındığı oluyordu önceden oynadığımda yanmama ihtimali dışında başka ne olmuş olabilir?
İçini açmadan kurcalamadan garantiye gönderin. Casper garanti konusunda sıkıntı çıkarabiliyor eğer müdahale edilmişse.
2 yıl garantisi vardı bitti zaten
Tam sömestr tatilinde bakımını yaptırıp satacaktım umarım ağır bir hasar olmamıştır
Konu hakkında biraz daha bilgi almak isterim, anakartın veya işlemcinin yanması durumunda herhangi bir koku olur mu? Garantisi olmadığı halde yardımcı olurlar mı? Garantisiz yaptırmaya değer mi?

Not: Yapıldığı takdirde yaklaşık 6500-7000TL civarına satacağım.
Son düzenleme: Casper genel merkezinde bulunan teknik servisine el ile teslim ettim bütün sorunları düzelttiler ve herhangi bir ücret almadılar sorunu tam söylemediler ama donanımsal olmadığını söylediler. (Ayrıca bütün bakımlarıda yapıldı ilgilenen varsa ulaşsın :D)

Son düzenleme:
Fazla ısınmamıştı diğer oyunlarda daha fazla ısındığı oluyordu önceden oynadığımda yanmama ihtimali dışında başka ne olmuş olabilir?

2 yıl garantisi vardı bitti zaten.
Tam sömestr tatilinde bakımını yaptırıp satacaktım umarım ağır bir hasar olmamıştır.
Konu hakkında biraz daha bilgi almak isterim, anakartın veya işlemcinin yanması durumunda herhangi bir koku olur mu? Garantisi olmadığı halde yardımcı olurlar mı? Garantisiz yaptırmaya değer mi?

Not: Yapıldığı takdirde yaklaşık 6500-7000TL civarına satacağım.
Son düzenleme: Casper genel merkezinde bulunan teknik servisine el ile teslim ettim bütün sorunları düzelttiler ve herhangi bir ücret almadılar sorunu tam söylemediler ama donanımsal olmadığını söylediler. (ayrıca bütün bakımları da yapıldı ilgilenen varsa ulaşsın :D)

Merhaba biraz uzun zaman oldu ama bende de G860 var ve aynısı bana da oldu ama benim USP portları da çalışmıyor galiba CS:GO oynuyordum 30dk sonra birden kapandı ve hiç açılmadı yandaki pil ışığı yanıyor sence aynı sorun mudur garantisi yok servise versem yaparlar mı?
Merhaba biraz uzun zaman oldu ama bende de G860 var ve aynısı bana da oldu ama benim USP portları da çalışmıyor galiba CS:GO oynuyordum 30dk sonra birden kapandı ve hiç açılmadı yandaki pil ışığı yanıyor sence aynı sorun mudur garantisi yok servise versem yaparlar mı?

Düzeltme: Sol taraftaki en alt USB portu çalışıyor.

Son düzenleme:

Düzeltme: Sol taraftaki en alt USB portu çalışıyor.
Garantiye götür açıyorlar aynı günde, bana bir sorun yok direk açıldı dediler ama garip geldi bütün gece açık bıraktım ve her şeyi denedim kapanmadı veya açılmadı

Geri
Yukarı