Excalibur G870 "CPU removed" hatası

j4ckpot

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba iyi forumlar; bilgisayarımla ilgili bir problemim var bilgisayar özelliklerini belirteceğim. Bütün oyun uygulamalarında DirectX hatası ve CPU removed hatası alıyorum tüm sürücülerim ve chipsetlerim güncel neden bu şekilde hata aldığımı anlayamıyorum, sorunun yazılımsal olabileceğini düşündüm Windows ile ilgili bu yüzden belki bazı dosyalar bozuk olduğu içindir diye format attım ama halen aynı sorun. BIOS Update ve DDU ile temiz kurulumda yaptım fakat çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

dxdiag görseli atamadım hata veriyor

İ5-12450 2.00 Ghz
Directx 12
RTX 3060 Laptop 8gb
ram 16gb
1tb ssd

Son düzenleme:
Format attınız mı?

İnsanlara Casper, Monster alınmaz diyince vatan haini ilan ediliyoruz ancak tek amacımız böyle saçma sapan şeyler yaşamamanız. Garantisi varsa garantiye yollayın derim.

İnsanlara Casper, Monster alınmaz diyince vatan haini ilan ediliyoruz ancak tek amacımız böyle saçma sapan şeyler yaşamamanız. Garantisi varsa garantiye yollayın derim.
Zaten pişman olacağım kadar oldun bir yıl oldu alalı ısınma problemini termalle çözdüm yinede çok performanslı değil ama böyle saçma bir sorunla karşılaştım çıldırttı beni, garantiye yollayacağım ama şehir dışındayım geçince yollayacağım mecbur. Teşekkür ederim

Vatan haini mi ? Bu forumda hiç böyle bir şeye denk gelmedim. Varsa komikmiş, zira bu cihazları kimse isteyerek almıyor bence niye biri isteyerek Casper alır ?

Tüm oyunlar'da mı aynı sorun var ? Oyunları Nvidia GPU ile açıyorsun değil mi ? Sürücü bulucu vs. kullandın mı daha önce ? Oyunlar korsan mı ? Nvidia GPU en güncel halde olduğuna emin misin ?
Tüm oyunlarda oluyor Nvidia GPU ile açıyorum. Tüm oyunlarım orjinal ve sürücülerimin hepsi güncel.

Tüm oyunlarda oluyor Nvidia GPU ile açıyorum. Tüm oyunlarım orjinal ve sürücülerimin hepsi güncel.
OCCT ile 30 dakika kadar Nvidia GPU testi yapıp sonuçları atar mısın ?

Geri
Yukarı